Спекотна погода вважається таким же фактором, що обтяжує експлуатацію автомобіля, як і сильні морози, але якщо знати кілька простих правил, всіх пов’язаних з цим проблем можна уникнути. Що категорично не можна робити з машиною у спеку, розповів сайту ampercar.com директор профільного сервісу.
Насамперед, не можна експлуатувати його із застарілим чи невідповідним антифризом. За словами фахівця, це критично важливий елемент системи охолодження двигуна, перегрів якого значно збільшує тиск у системі та розширює метали, створюючи реальний ризик пробою прокладки ГБЦ.
«Стара або неякісна рідина для охолодження втрачає теплопровідні властивості і може призвести до локального перегріву в зоні циліндрів. Особливо небезпечно змішувати різні типи антифризу – це може призвести до випадання осаду та закупорки радіатора», – попередив фахівець.
Також експерт радить не паркувати машину під прямим сонячним промінням без будь-якого захисту. Пряма дія ультрафіолету руйнує лакофарбове покриття кузова, призводить до вицвітання фарби, а також утворення мікротріщин та втрати блиску.
«Всередині салону страждають пластикові панелі, оббивка та елементи мультимедіа. Температура всередині може досягати 70°C, що негативно впливає на електроніку, прокладки, герметики і навіть роз’єми», – сказав експерт.
Різкий запуск кондиціонера відразу на максимум теж небажаний. За словами експерта, це створює підвищене навантаження на компресор і може викликати стрибок тиску в системі, що може спричинити знос компресора, порушення герметичності або утворення вологи всередині. Правильніше перед запуском кондиціонера заздалегідь провітрити салон і включити вентилятор на обдув і тільки потім – кондиціонер.
Крім того, фахівець не радить заправляти машину «під зав’язку» в спеку, ігнорувати стан акумулятора, що потребує заміни, перекачувати шини для уявної економії палива і нехтувати обслуговуванням системи кондиціонування в плані регулярного чищення і заміни салонного фільтра, без яких її ресурс суттєво скорочується.