Водіям нагадали про штраф за відсутність поліса страхування

Під час воєнного стану більшість власників транспортних засобів перестали продовжувати дію полісів страхування авто, строки дії яких закінчилися. Про це повідомляє Дорожній Адвокат.

Однією з причин є нестабільна воєнна ситуація та невпевненість у завтрашньому дні. Ще одна причина це зачинені в окремих регіонах в час воєнного стану відділення страхових компаній. В деяких громадян виникають сумніви щодо належної роботи страхової системи в частині відшкодування шкоди в ДТП. Дається взнаки послаблення контролю працівниками поліції за наявністю полісів, які тепер зайняті у військових справах. Багато громадян вважає, на час воєнного стану власники автомобілів звільнені від страхування тощо.

Про те це не зовсім так. Всі ці причини суб’єктивні та лише породжують розбалансування страхової системи та механізму гарантування відшкодування збитків. Спробуємо пояснити чому.

По-перше, умовах воєнного стану обов’язок наявності страхового поліса не скасовувався. Відповідальність за відсутність автоцивілки також не скасовувалась. Штраф за відсутність поліса відповідно до частини 1 статті 126 КУпАП становить 425 грн.

По-друге, основна мета обов’язкового автострахування – це гарантування потерпілим в ДТП відшкодування їхніх збитків.

По-третє, на даний час страхові компанії працюють і повертають страхові виплати у звичайному режимі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!