Власники єврономерів готуються до масштабної акції протесту в Україні

Стало відомо, що євробляхери готуються до чергової масштабної акції протесту під Верховною Радою України. Вона відбудеться 18 лютого у столиці, де зберуться власники автівок з усіх областей. Власники єврономерів вимагатимуть від влади ухвалення закону про доступне розмитнення.

Треба зазначити, що Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді ухвалити за основу законопроєкти про встановлення максимальної ставки розмитнення авто, ввезених на територію України з порушенням митних правил до 1000 євро. Треба зауважити, що ця ставка буде діяти тільки тимчасово.

“Прості люди вимагають прийняття закону про доступне розмитнення 3704! Голосування за законопроєкт відбудеться 18 лютого 2021 року. Саме в цей день відбудеться багатотисячна акція під Верховною Радою України! Але вимагати потрібно власною присутністю!”», – наголошують євробляхери-активісти в соцмережах.

Нагадаємо, що один із законопроєктів передбачає зниження вартості легалізації “євроблях” приблизно до 1000 євро. Як зазначив на брифінгу 15 лютого Олександр Ковальчук, заступник голови профільного комітету, він стосується тих автівок, які були ввезені до кінця минулого року. Згідно з цим проєктом закону, з формули розрахунку буде “викинуто” вартість автомобіля, а до уваги братиметься лише вік транспортного засобу, його тип та місткість мотора.

Таке розмитнення буде разовою процедурою, якою зможуть скористатися ті автовласники, які ввезли свої автівки після зазначеного терміну (якщо законопроєкт приймуть). Своєю чергою активісти з таким становищем не згодні: вони вимагають дешевого розмитнення на постійній основі.

Що ж стосується другого законопроєкту, він як раз направлений на врегулювання проблем автівок з єврономерами, які ввозяться з початку 2021 року. Його деталі зараз невідомі, але в фінкомітету відзначили, що цей законопроєкт хочуть зробити таким, щоб він дозволив “подолати корупційні схеми, наповнити бюджет та знизити вартість розмитнення”. Робота над цим проєктом закону здійснюється поступово, в запланованому графіку.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ampercar