Військові придбають у GM електромобілів на $25 млрд

Компанія впевнена в попиті на військові версії своїх цивільних електромобілів.

У найближчі роки дочірня компанія General Motors під назвою GM Defense може розраховувати на контракти з військовими на суму до 25 мільярдів доларів, заявив CNBC віце-президент оборонного підрозділу GM Джефф Райдер. Він підкреслив, що військові зацікавлені в першу чергу в електричному транспорті і автомобільних автопілотах.

Обидві технології дійсно представляють для військових інтерес. Справа не стільки в турботі про навколишнє середовище, скільки в безшумності електромобілів, що дає їм перевагу в розвідувальних операціях. Автопілот в свою чергу дозволяє мінімізувати втрати серед водіїв.

Військовий підрозділ було продано концерном GM ще в 2003 році. У 2017 році корпорація заснувала нове, те саме GM Defense. Спочатку компанія робила ставку на водневі електромобілі, проте тепер Райдер визнає, що ця технологія поки не здатна залучити військових.

За словами Райдера, армію США бентежить повна відсутність водневої заправної інфраструктури, а також дорожнеча подібної техніки. Він підкреслив, що GM Defense продовжить пропонувати військовим водневий транспорт, але також представить і альтернативу на акумуляторних батареях.

У 2021 році мають початися постачання нового цивільного пікапа Hummer. Він побудований на досить високому повністю електричному шасі і на папері наділений відмінною прохідністю. Це ж шасі повинно стати основою позашляховиків Hummer і Cadillac, а також пікапів GMC Sierra і Chevrolet. Судячи з усього, ту ж архітектуру GM має намір використовувати і для створення військових машин.

Поки в активі GM Defense лише відносно скромний контракт на 214 мільйонів доларів, що передбачає будівництво і постачання військовим машин для піхоти, які на 90% технічно уніфіковані з цивільними пікапами Chevrolet Colorado. За словами Райдера, його компанія готова робити і повністю електричні версії таких машин.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело cnbc.com