Весна 2024 на автомобільному ринку: як змінювалися вподобання українців?

Український маркетплейс AUTO.RIA представив звіт власного аналітичного центру за весняний період 2024 року. В межах дослідження проаналізували динаміку ринку вживаних та нових автомобілів, показали попит на електрокари та визначили, які моделі авто обирали українці.

Вживані авто

За результатами дослідження AUTO.RIA, найбільше цієї весни продавали вживані авто у Києві – 15%. Серед лідерів також Львівщина із показником 11%.

Аналіз попиту на вживані авто по областям показав, що Volkswagen Passat залишається найпопулярнішою маркою авто.  У Закарпатській області популярною є Skoda Octavia. У Київській, Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях лідером за продажем є авто марки Daewoo Lanos.

Дослідження показують, що українці переважно шукали вживані авто у сегменті до 4000 доларів США, пошукова частка складала 18%, автомобілями вартістю від 4000 до 6000 доларів США цікавились 17% користувачів.

A graph of a bar chart Description automatically generated with medium confidence

Протягом весни 2024 року попит на електрокари поступово набирав обертів.

A graph with a red line Description automatically generated

Беручи до уваги всю Україну, лідерами за продажами весною стали Volkswagen Passat, Skoda Octavia та Volkswagen Golf. 36% вживаних авто, які українці вибирали протягом весни 2024 року, німецького виробництва. 19,5% складають японські автомобілі.

A screenshot of a computer screen Description automatically generated

Нові авто

Дані аналітичного звіту AUTO.RIA показують, що весною пропозиція нових авто була досить динамічна. Найбільше запитів на нові авто у весняний період було у ціновому діапазоні до 15 000 доларів США – 21%, взимку цей показник становив 33%.

A graph of blue and red bars with white text Description automatically generated

Серед нових авто українці найчастіше обирали Toyota у Київській, Миколаївській, Хмельницькій та Чернігівській областях. Протягом весни в Одеській, Житомирській та Харківській  областях українці обирали BMW. У Львівській області популярною була марка авто Mercedes-Benz.

Згідно з дослідженням AUTO.RIA, весною попит на нові електрокари стрімко зріс: із 7,7% у березні до 8,1% у травні.

A graph with a red line Description automatically generated

ТОП-3 моделей за пошуковими запитами за зиму виглядає так: Toyota RAV 4, Kia Sportage, Renault Duster.

 

 

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!