Фахівці пояснили, чому варто змінювати гальмівну рідину навіть при невеликому пробігу

Безпека водіння автомобіля залежить від надійності гальмівної системи. Фахівець розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, чому важливо вчасно змінювати гальмівну рідину.

Гідравлічна система, на перший погляд, здається надійною та здатною витримувати високий тиск, необхідний для передачі зусилля до гальмівних супортів. Однак при різкому уповільненні автомобіля супорти стискають диски настільки сильно, що колодки нагріваються до високих температур. Це тепло передається від дисків до робочої рідини у гальмівній системі. Через фізичні властивості гальмівної рідини вона може закипіти, що може призвести до серйозних проблем з гальмами під час екстремальних навантажень.

Існує багато різних типів гальмівних рідин, кожна з яких призначена для певних умов експлуатації та має унікальні характеристики.

Наприклад, гальмівна рідина стандарту DOT-3 виробляється з поліефіру та поліетиленгліколю та застосовується у старих автомобілях з барабанними гальмами. Вона має критичну температуру до 150 градусів Цельсія та погано справляється з перегрівом. Тому для автомобілів, де потрібне динамічніше водіння, використання цієї рідини не рекомендується. DOT-4 доповнена спеціальними хімічними присадками, що покращують її температурну стійкість до 200 градусів.

Гальмівні рідини, засновані на спирті, мають високу ефективність передачі зусилля без значних втрат, проте вони мають одну важливу особливість – здатність абсорбувати воду з навколишнього середовища. Цей процес поступово погіршує роботу гальмівної системи, особливо після двох років експлуатації. Навіть невелика кількість води (2-3%) у гальмівній рідині призводить до суттєвого зниження її температури кипіння на 30-50 градусів. Це становить серйозну небезпеку, тому що при високому тиску водяна пара може почати утворюватися безпосередньо в системі. Це призводить до утворення бульбашок, які не здатні ефективно передавати тиск.

При натисканні на педаль гальма можна відчути, що вона ніби провалюється, і уповільнення автомобіля стає менш ефективним, що може призвести до збільшення гальмівного шляху. Саме через ризик таких неприємних ситуацій з гальмівною рідиною автовиробники рекомендують проводити її планову заміну кожні два роки навіть, якщо пробіг був незначним. Такий підхід дозволяє зберегти високі експлуатаційні характеристики гальмівної системи.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!