В Європі заборонили продаж бензинових і дизельних машин з 2035 року

Єврокомісія зобов’язала кожну з 27 країн-учасниць Євросоюзу підготувати відповідні заходи.

Сьогодні влада Європейського союзу офіційно прийняла рішення про заборону продажів нових автомобілів, що використовують викопне паливо з 2035 року. Використовувати бензинові і дизельні машини буде дозволено, але продавати нові буде не можна. Старі перепродувати не забороняє, за умови, що вони не будуть ввезені на територію ЄС.

За планом Єврокомісії, вихлопи вуглекислого газу до 2030 року повинні бути скорочені на 55% в порівнянні з рівнем 2021 року. Раніше говорилося про показник в 37,5%.

У Євросоюз входять 27 країн, всі вони мають наслідувати рішення Єврокомісії. Раніше заборону на продаж нових бензинових і дизельних машин з 2035 року оголосила Великобританія, яка вийшла з Євросоюзу.

Альтернативою бензиновим машинам виступають в першу чергу акумуляторні електромобілі, але не тільки вони. Також дозволено буде продаж водневих електромобілів і, в теорії, машин з двигунами внутрішнього згоряння, що працюють на синтетичному паливі. Правда, поки таке паливо існує здебільшого у вигляді проєкту і недоступне на заправних станціях.

А ось гібридні автомобілі, в тому числі ті, що підзаряджаються, підпадають під заборону нарівні з бензиновими.

Також прийнятий план розвитку зарядної мережі. Згідно з ним, країни Євросоюзу зобов’язані будуть оснастити всі основні магістралі зарядними станціями з максимальною відстанню між ними не більше ніж в 60 кілометрів вже до 2025 року. Водневі заправки повинні з’явитися на максимальній відстані не більше 150 кілометрів одна від одної.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com

Коментарі
Завантаження...