В Україні за посвідчення водія в “Дії” виписують штрафи: чи законно це

Юристи роз’яснили, чи можуть на водія накласти штраф за непред’явлення документів на право керування, якщо він замість паперового посвідчення надав водійські права в додатку “Дія”.

Про це пише “Дорожній патруль“.

Відзначається, що до суду надійшов позов водія, який хотів оскаржити рішення суду про накладення на нього штрафу в розмірі 425 грн за непред’явлення їм документів на право керування.

У позові чоловік наголосив, що у нього не було з собою паперових документів, і він пред’явив посвідчення водія в додатку “Дія”. Однак працівники поліції вимагали пред’явлення саме паперових документів.

За результатами розгляду справи суд погодився, що такими діями водій не порушив правил. А навпаки, діяв відповідно до закону. Суд прийняв рішення, що штраф неправомірний.

Таким чином, водій не зобов’язаний мати при собі документів на право керування в “паперовому” вигляді. Він має право пред’явити посвідчення в електронному вигляді в додатку “Дія”. Вимога поліцейських мати при собі “паперові” документи на право керування не відповідає закону.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!


Коментарі
Завантаження...