В Україні водіїв почали штрафувати за непристебнутих пасажирів

Зазвичай правоохоронці виписують штрафи водіям, які їздять непристебнуті за кермом. Останнім часом кермувальників почали штрафувати і за непристебнутих пасажирів.

В одній з таких ситуацій, працівники поліції зупинили автомобіль та побачили, що водій був пристебнутий ременем безпеки. Однак пасажир на задньому сидінні такими ременями безпеки не користувався. Стражі порядку притягнули водія до адміністративної відповідальності за частиною 5 статті 121 КУпАП з накладенням штрафу 510 грн.

У постанові вказали, що водій порушив вимоги пункту 2.3. ПДР, а саме «перевозив пасажира, який не був пристебнутий ременем безпеки». Не погоджуючись з вказаною постановою водій звернувся до суду з позовом.

Розглядаючи матеріали справи, суд зазначив, що відповідно до пункту 2.3.в ПДР на автомобілях, обладнаних ременями безпеки, водій зобов`язаний особисто користуватися ними та не перевозити не пристебнутих пасажирів. Суд переглянув записи з камер, на яких пасажир на задньому сидінні дійсно був непристебнутий ременем безпеки. Однак, суд звернув увагу, що в справі відсутні докази саме руху автомобіля з непристебнутим пасажиром.

Суд визнав, що водій не мав права перевозити непристебнутих ременями безпеки пасажирів. Однак такі порушення мають бути підтверджені доказами. Водночас коли автомобіль не здійснює рух, пасажир не зобов’язаний застосовувати ремінь безпеки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело Дорожній Адвокат