В Україні водіям доведеться частіше міняти права: з’явилися деталі

В Україні хочуть ухвалити закон, згідно з яким доведеться частіше змінювати права водія — термін дії пропонується скоротити з нинішніх 30 років до 5-10. Про це йдеться у матеріалі «РБК-Україна».

Так, законопроект №8082 пропонує імплементувати деякі норми Європейського союзу в українське законодавство. Він розроблений у рамках плану заходів щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Виходячи з пояснювальної записки, документ покликаний гармонізувати категорії транспортних засобів, а також нормувати мінімальний та максимальний вік допуску до керування певними категоріями транспорту.

Таким чином, гармонізація категорій зумовила необхідність доповнити закон “Про дорожній рух”. Нові правила також стосуватимуться терміну дії посвідчення водія, призупинення, відновлення прав, обміну та визнання їх недійсними.

Крім того, законопроект передбачає, що права, оформлені до набрання чинності новим законом, діють до закінчення терміну, але не пізніше 19 січня 2033 року, і не підлягають обов’язковому обміну, крім випадків, передбачених законодавством.

Нова категорія у правах

Зокрема, законопроект запроваджує нову категорію AM для мопедів (двох або триколісних), максимальна швидкість яких не перевищує 45 км/год. Об’єм двигуна при цьому не повинен перевищувати 50 см3, для мопедів з електродвигуном – максимальна потужність не більше 4 кВт.

Так, до цієї категорії відносяться легкі квадроцикли – чотириколісні транспортні засоби, маса яких не перевищує 350 кг, максимальна швидкість не перевищує 45 км/год, робочий об’єм двигуна до 50 см3 (потужність не більше 4 кВт для електродвигуна).

На сьогоднішній день мопеди та моторолери відносяться до категорії А1, а трицикли та квадроцикли – до B1.

Відповідно, уточнюються й деякі інші категорії. А1 – мотоцикли з коляскою або без, з максимальною швидкістю вище 45 км/год та/або об’ємом двигуна більше 50 см3, але не більше 125 см3, потужність яких не перевищує 11 кВт. Сюди відносяться трицикли, які незалежно від установки мають потужність до 15 кВт.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!