В Україні продовжує зростати попит на електромобілі

У лютому 2024 року українці придбали 6,1 тисячі нових та вживаних електромобілів. Це на 166% більше, ніж було у лютому минулого року та на 10% більше, ніж було у січні поточного. Про це свідчать дані Інституту досліджень авторинку.

«Після перебування цього сегмента впродовж кількох місяців на статистичному плато, яке на початку року змінилося помітним «просіданням», найсвіжіші підсумки торгів показують повернення обсягів до рівня щойно згаданого плато», — йдеться у повідомленні.

Переважають на ринку імпортовані вживаними електрокари, частка таких склала 53,6%, а кількість перших реєстрацій — 3282 шт.

На внутрішньому ринку уклали 1829 угод купівлі-продажу щодо електромобілів, що складає частку майже у 30%.

Новими куплено 16,5% електричних машин (1009 од.), І це вперше, коли вдалося саме для сектора нових перейти рубіж у тисячу одиниць за місяць (який ще й найкоротший у році), та встановити черговий історичний кількісний максимум для нових електрокарів.

Серед загальної кількості електричних авто у лютому 99,4% були легковими, вантажними — 0,6% (34 шт.).

«Цікаво, як розвиватимуться події у наступні місяці, адже зараз в Україні пропозиція (кількість оголошень на усіх ресурсах з продажу автотранспорту) у 4 рази перевищує кількість таких ТЗ, куплених впродовж місяця», — підсумували експерти.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!