В Україні повернули ваговий контроль на дорогах: чи будуть штрафувати?

В “Укртрансбезпеці” з 3 травня відновлюється робота з контролю габаритно-вагових норм через масові порушення у південних областях. Система постійно фіксує перевантаження.

В Україні з 3 травня відновили контроль за дотриманням габаритно-вагових норм. Це пов’язано із системними порушеннями з боку перевізників, повідомляє “Укртрансбезпека”.

Зокрема через закриття морських портів навантаження на дороги сильно збільшилося, особливо в південних регіонах.

“Моніторинг транспортних засобів, який здійснювався протягом квітня департаментом державного нагляду (контролю) “Укртрансбезпеки”, виявив системне недотримання перевізниками габаритно-вагових норм, що негативно впливає на стан дорожнього покриття та ускладнює рух автошляхами” , – йдеться у повідомленні.

У службі наголошують, що особливу увагу буде приділено трасі М-15 Одеса – Рені. Поблизу пункту пропуску “Маяки-Удобне” розпочне роботу пост габаритно-вагового контролю.

У той же час юридична компанія “Дорожній адвокат” повідомляє , що під час війни постанови про штрафи не формуються. На сьогодні система лише фіксує відомості про перевищення вагових норм. Проте після закінчення військового стану перевізникам можуть пред’явити старі порушення та виписати штрафи, розмір яких становить від 8500 до 51 тис. грн. залежно від перевищення норм.

При цьому, згідно із законодавством, ухвали можуть бути винесені протягом двох місяців з дати вчинення порушення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело ubr.ua