В Україні планують підвищити штрафи для водіїв “джипів” у 50 разів

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про посилення адміністративної відповідальності за правопорушення на заповідних територіях, повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. За словами заступника міністра Олександра Краснолуцького, це рішення є логічним продовженням боротьби з джипінгом на заповідних територіях. Згідно з новим законопроєктом, пересуватися на авто буде дозволено лише дорогами загального користування, вулицями міст та інших населених пунктів та на приватних територіях, пише mmr.net.ua.

Джипінг, як розвага для заможних українців, набув популярності на початку 2000-х і часто проводився без дозволів. Наступним етапом боротьби з джипінгом має стати підвищення штрафів. Наразі штрафи для громадян складають від 153 до 408 грн, а для посадових осіб – від 255 до 510 грн, але новий законопроєкт передбачає збільшення штрафів орієнтовно в 50 разів. Для громадян штрафи становитимуть від 8500 до 17 000 грн, а для посадових осіб – від 17 000 до 25 500 грн.

За даними Держекоінспекції, у 2023 році порушників оштрафували на 4500 грн, але було сплачено лише 493 грн. Сума збитків природно-заповідного фонду склала близько 7 млн грн, а відшкодовано загалом 913 000 грн. Законопроєкт, який передбачає значне підвищення штрафів, спрямований на посилення захисту заповідних територій та ефективнішу боротьбу з джипінгом.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!