В Україні можуть заборонити ввозити деякі авто

Народні депутати запропонували встановити заборону на експлуатацію автомобілів без виданої в Україні сертифікації і зареєстрували відповідний законопроект.

Як пояснюють автори нового законопроекту, існує ризик ввезення в Україну авто, що не відповідають вимогам технічного регламенту, і які без проходження процедури сертифікації або будь-якою перевіркою технічного стану, будуть ставитись на облік та допускатись до участі у дорожньому русі, що становить небезпеку для всіх його учасників.

«Автомобілі, які потрапляють в Україну мають здебільшого незадовільний технічний стан. Найчастіше через великий пробіг в цих авто ще до того, як вони потрапляють в Україну, замінюють двигуни (найчастіше ставлять двигуни з нижчим рівнем Євро ніж це передбачено виробником, вирізають каталітичні нейтралізатори та сажеві фільтри. Тобто автомобіль, який стояв на обліку в ЄС, та автомобіль який потрапив в Україну, це можуть бути абсолютно різні автомобілі за параметрами безпеки та екології», – йдеться у пояснювальної записці до законопроекту.

Як повідомлялось, у «Дії» доопрацювали сервіс, який дозволяє поділитися техпаспортом на авто, а також додали можливість скасувати шеринг.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!