В Україні хочуть змінити правила розмитнення автомобілів

Законопроект про розмитнення авто у «Дії» рекомендовано прийняти за основу. Про це повідомив Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

За його словами, законопроєкт №10380 рекомендовано прийняти за основу. Тобто, наступний крок — розгляд цього документа в сесійній залі парламенту.

Завданням проєкту, як сказано у пояснювальній записці до нього, є спрощення та прискорення митного оформлення легкових автомобілів, для чого запропоновано створити можливість електронного декларування таких транспортних засобів за допомогою Єдиного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Мобільний додаток також є частиною цього вебпорталу, отже, йдеться про розмитнення у смартфоні, ідею котрого обговорюють із 2021 року.

Основна проблема, котру вирішує законопроєкт — це нівелювання людського фактора під час визначення митної вартості авто, від якої розраховується розмір митних платежів, та зниження корупційних ризиків внаслідок цього.

Привезти авто з-за кордону та розмитнити його з допомогою смартфону зможуть як фізичні, так і юридичні особи, а також уповноважені декларантом особи.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!