В Україні деякі автомобілі можуть звільнити від податків: опубліковано деталі

Після невдалої спроби провести тендер та закупити пікапи для ЗСУ, Міністерство оборони ініціювало звернення до комітету Верховної Ради з проханням звільнити імпорт пікапів під контракти МО по нульовій ставці мита та ПДВ. Це дасть можливість провести закупівлю по найнижчих цінах та придбати більшу кількість машин, необхідних для оборони, пише AUTO-Consulting.

Лист з відповідним проханням Міноборони подало до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Далі вже керівник комітету Данило Гетманцев передав цей запит в Міністерство фінансів України на погодження, після чого Верховна Рада України має проголосувати за ці зміни.

Якщо автомобілі під контракти МО буде звільнено від мита та ПДВ, це дасть змогу знизити їх вартість на 32% і придбати більшу кількість автівок. Крім того, за словами радника заступника міністра оборони Дани Ярової, це дасть змогу поставити в рівні умови й волонтерські фонди й дистриб’юторів автівок. Бо до цих змін волонтер, який завозить машину, при наданні на митницю листа військової частини, куди їде машина, розмитнює її під нульову ставку мита та без ПДВ, але військова частина зобов’язана поставити таку машину на баланс військової частини. Дистриб’ютор, який завозить таку ж саму машину, має заплатити мито 12% та ПДВ 20%, що підвищує вартість автомобіля (з урахуванням мультиплікатора – на 35%). Якщо Верховна Рада підтримає зміни до оподаткування контрактів для МО, цієї різниці не буде.

Крім того, Агенція оборонних закупівель планує проводити аукціони з нульовою ставкою очікуваної вартості. Щоб не давати орієнтир ринку, скільки коштів МО може витратити на пікапи, а щоб ринок дав свою зважену ціну.

Отже, зараз зміни до оподаткування має підтримати Міністерство фінансів та Верховна Рада.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!