В Одесі відбудеться кругосвітнє ралі на електрокарах

В Україні було презентовано етап кругосвітньої ралі 80edays, приймати який буде Одеса. Як повідомляє центр Tesla Community, 5 лютого 2021 року ентузіасти електромобільного руху перегонник Рафаель де Местре та засновник Ecofactor Сергій Вельчев представили проєкт навколосвітніх перегонів на електрокарах.

Партнерами проєкту виступив центр розвитку електромобільності в Україні Tesla Community. Саме цю спільноту та українську команду Ecofactor обрав Рафаель де Местре як партнера по організації навколосвітніх перегонів. Зазначається, що ралі проходить для залучення уваги громадськості до необхідності скорочення викидів діоксиду вуглецю та популяризації екологічно чистого транспорту. Навколосвітні перегони заплановані на 2023 рік. Команди проїдуть близько 25 000 кілометрів та 23 країни.

Крім того, в рамках презентації було продемонстровано спортивний електроседан Tesla Model S P85 + Signature, який об’їхав навколо світу. У липні 2020 року Рафаель де Местре потрапив на ньому в серйозне ДТП, але українці допомогли відновити авто. Пілот не постраждав, але його машина була пошкоджена. Команда Ecofactor подарувала друге життя електрокару.

Треба зазначити, що в Одесі зосереджена велика частина ентузіастів українського електромобільного руху. Багато відомих проєктів народилися саме тут, в тому числі наступні відомі розробки:
– концепт першого українського електромобіля для людей з інвалідністю USEC;
– модифікований запорожець ZAZ Electro;
– концепт-таксі Synchronous;
– електротрактор E-Tractor та інші.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело on.od.u