В Дубліні запустили перший водневий автобус

У столиці Ірландії за маршрутом почав їздити електричний автобус на паливних елементах, що працюють на водні. Унікальний громадський транспорт вироблено компанією BOC Gases з використанням відновлювальної енергії від електростанції ESB.

Проєкт електричного автобуса Caetano «CityGold», що координується компанією Hydrogen Mobility Ireland, приводиться в дію батареєю паливних елементів від Toyota потужністю 60 кВт і являє собою перший в Ірландії водневий автобус, що було введено в експлуатацію.

“Цілком доречно, що паливо для електробуса виробляється шляхом електроенергії зі схеми Шеннона. Саме цей проєкт надав імпульс для перетворення країни, коли він був введений в експлуатацію понад дев’яносто років тому”, – заявив старший менеджер компанії ESB. – “Це передова технологія, яка обіцяє внести величезний внесок в досягнення кліматичних цілей Ірландії на десятиріччя вперед, особливо в транспортному секторі”.

Автори проєкту підкреслюють, що водень з нульовим вмістом вуглецю, вироблений за допомогою вітрових та сонячних електростанцій ESB, є ключовою частиною стратегії світлого майбутнього, яке засновано на поновлюваних джерелах енергії.

“Екологічний поновлюваний водень забезпечує подальшу електрифікацію транспорту, дозволяючи повністю декарбонізувати транспортний сектор, а також покращувати якість повітря, оскільки ця технологія заміняє дизельні автобуси по всій Ірландії”, – підкреслюють в компанії ESB.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело h2-view.com