В Білорусі показали перший безпілотний трактор Belarus 3523i

В рамках святкування 75-річчя Мінського тракторного заводу широкому загалу показали безліч одиниць сільгосптехніки, починаючи від старовинних моделей і закінчуючи сучасними тракторами. Родзинкою програми став макетний зразок автономного трактора Belarus 3523i.

Новинка розроблялася спільними зусиллями інженерів Управління конструкторсько-експериментальних робіт №1 Мінського тракторного заводу і фахівців Об’єднаного інституту машинобудування Національної академії наук Білорусі. У конструкції трактора не передбачена кабіна, оскільки він здатний функціонувати повністю автономно.

Розробники оснастили машину дизельним двигуном потужністю 350 кінських сил, трансмісією з редуктором і електромеханічним приводом, який забезпечує безступеневе регулювання швидкості. Також передбачені передні і задні навісні пристрої високої вантажопідйомності, передній і задній вали відбору потужності.

На місці звичної кабіни встановлена ​​антена, під якою розробники розмістили апаратні рішення для зв’язку і управління машиною. Згідно з наявними даними, новий трактор призначений для виконання сформованих оператором завдань, які можуть передаватися віддалено через стільниковий зв’язок або ж на знімному носії. Відзначається, що Belarus 3523i однаково ефективно працює як в денний, так і в нічний час.

Розробники задіяли в новому тракторі власну систему автономного управління, що дозволяє здійснювати віддалений контроль працездатності та управління всіма системами, вузлами і агрегатами машини. В процесі роботи трактор самостійно обробляє які з датчиків дані і приймає рішення для того, щоб уникнути зіткнення з перешкодами. Коли паливо закінчується, трактор автоматично відправляється на дозаправку.

За даними розробників, Belarus 3523i дозволяє істотно знизити витрату палива, а використовувана в його конструкції гібридна електроустановка дає можливість зменшення викидів шкідливих речовин в 10 разів у порівнянні зі звичайними тракторами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело auto.onliner.by

Коментарі
Завантаження...