Штрафи і навіть тюремний термін: Українців попередили про проблеми з водійськими правами

Міністерство внутрішніх справ України закликає громадян не купувати підроблені водійські посвідчення та нагадує про наслідки такого рішення.

Підроблені права зовні можуть бути схожими на оригінали, але вони відсутні в державних реєстрах і не відображаються в застосунку Дія або Кабінеті водія. Зловмисники створюють фішингові сайти, де пропонують послуги з продажу фальшивих прав, отримуючи доступ до електронних гаманців громадян і привласнюючи їхні гроші.

Слід пам’ятати, що державні сервіси завжди мають домен «gov.ua». Перевірити свій документ можна на сайті Головного сервісного центру МВС, інформує «Хвиля».

За підробку документів та користування ними передбачена відповідальність згідно зі статтею 358 Кримінального кодексу України. Покарання включає штрафи, пробаційний нагляд, обмеження або навіть позбавлення волі. За використання завідомо підробних документів штраф становить до 50 неоподатковуваних мінімумів, або передбачений пробаційний нагляд чи обмеження волі на строк до 2 років.

МВС наголошує, що єдиний законний спосіб отримати дійсне посвідчення водія — самостійно пройти процедуру в сервісному центрі МВС.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!