Українців чекають рекордні штрафи за порушення ПДР

Нещодавно Верховна Рада схвалила нововведення, згідно з яким водії вантажівок будуть платити величезні штрафи за порушення обмежень по вазі.

Деякі дороги в Україні не пристосовані для великогабаритного транспорту. В результаті асфальтове покриття швидко зношується і приходить в непридатність. З іншого боку, водії вантажівок часто не звертають уваги на норми габаритів і ваги. А іноді відмовляються зважувати машину на спеціальних станціях. Відтепер євродепутати вирішили карати за умисне порушення правил дорожнього руху.

Згідно із законом водії будуть зобов’язані не тільки зважувати свій автомобіль, але і платити величезні штрафи за локальні відмінності між вагою вантажівки і існуючими обмеженнями. Штраф за таке правопорушення може становити понад 50 тисяч гривень.

Депутати Європарламенту підтримали законопроект практично одноголосно. А тепер водіям великогабаритної техніки варто бути ще обережнішими. Водій, який відмовляється зупинятися на вимогу співробітника поліції, відмовляється дати дозвіл на зважування вантажівки, сплачує штраф у розмірі 51 тис. грн. Така ж сума передбачається за неправильно оплачений рахунок, в якому вказано занижену вагу відправлення.

Однак 51 тисяч гривень – це найвища ставка матеріального покарання. В цілому розмір штрафу залежить від ступеня вини водія. Наприклад, за порушення правила загальної ваги на 5-10% – всього 8,5 тис. грн. Перевищення ваги більш ніж на 10% – штраф у розмірі 17 тис. грн. Якщо перевищено більш ніж на 20%, розмір штрафу збільшується вдвічі. Однак в разі порушення правила обсягу вантажу на 30% і більше буде накладено штраф в розмірі 51 тис. грн. Важливо, щоб адміністративна відповідальність у разі такого порушення покладалася на фізичну або юридичну особу, яка фактично зареєструвало транспортний засіб.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело Твоя МАШИНА

Коментарі
Завантаження...