У яких випадках вмикається «аварійка»: 8 випадків

Аварійна світлова сигналізація є попереджувальним сигналом. Головне її завдання – попередити або привернути увагу інших учасників дорожнього руху. Вона грає важливу роль у забезпеченні безпеки руху.

При цьому, водії здебільшого використовують аварійну світлову сигналізацію при паркуванні у заборонених місцях. Це робиться з метою надання цій зупинці вигляду вимушеної зупинки та запобігання отримання штрафу. При цьому, вимушена зупинка це припинення руху через технічну несправність автомобіля чи небезпеку, а не зупинка з особистих потреб водія.

Досить часто водії використовують «аварійку» як сигнал «подяки» іншим учасникам дорожнього руху.

Однак, законодавство дозволяє використовувати аварійну світлову сигналізацію лише у конкретних випадках.

Що кажуть Правила дорожнього руху

А саме, відповідно до п.п. 9.9 ПДР аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена:

  • у разі вимушеної зупинки на дорозі;
  • у разі зупинки на вимогу поліцейського;
  • внаслідок засліплення водія світлом фар;
  • під час руху транспортного засобу з технічними несправностями;
  • на транспортному засобі, що буксирується;
  • на транспортному засобі, що перевозить організовану групу дітей з розпізнавальним знаком “Діти”;
  • на всіх механічних транспортних засобах колони під час їх зупинки на дорозі;
  • у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

Щодо скоєння ДТП, то разом з увімкненням аварійної світлової сигналізації передбачено також встановлення знаку аварійної зупинки (п.п.9.10).

Якщо ж транспортний засіб не обладнано аварійною світловою сигналізацією або вона несправна (у разі руху автомобіля з технічними несправностями, автомобіля що буксирується чи перевозить дітей з розпізнавальним знаком “Діти”) водій повинен встановити знак аварійної зупинки ззаду на транспортному засобі (9.11.а).

Також у разі відсутності в автомобілі «аварійки» знак аварійної зупинки встановлюється у разі вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги хоча б в одному напрямку менше ніж 100 м (9.11.б).

Відповідальність за порушення правил користування “аварійкою”

Порушення правил користування аварійною світловою сигналізацією передбачає адміністративну відповідальність у вигляді попередження або штрафу 510 грн. (ч.2 ст.122, ст.125 КУпАП). Це за звичайних обставин.

Якщо ж ці порушення спричинили створення аварійної обстановки, то водій може отримати або 1445 грн. штрафу або позбутись посвідчення водія на строк від шести місяців до одного року.

Висновки

Таким чином, аварійна світлова сигналізація повинна застосовуватися лише за призначенням у перелічених вище випадках, а не для створення вигляду вимушеної зупинки при паркуванні у забороненому місці чи для висловлення «подяки» іншим учасникам дорожнього руху. У разі порушення зазначених правил передбачена адміністративна відповідальність.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело uamotors