У США затвердили нові стандарти зарядних станцій для електромобілів

Адміністрація президента США опублікувала новий набір стандартів, який полегшить країні вирішення завдання щодо встановлення півмільйона зарядних станцій до 2030 року. Документ містить рекомендації для штатів щодо укладання контрактів на встановлення зарядок — підрядникам наказується забезпечувати максимально зручну інфраструктуру, доступну широкому загалу споживачів. Описуються і проєкти, які не зможуть претендувати на федеральні субсидії, зокрема проприєтарні станції, які підходять для машин лише одного виробника.

Раніше Білий дім оголосив про намір направити $5 млрд на створення мережі зарядних станцій, так званих “коридорів альтернативного палива”, на 265 155 км Національної системи автошляхів, що охоплює 49 штатів та столичний округ Колумбія. До 1 серпня штати можуть подавати заявки на участь у програмі, і до 30 вересня Федеральне управління автошляхів затвердить ті з них, що відповідають вимогам. При цьому вже до кінця 2022 фінансового року на потреби програми спрямують $612 млн.

Питання актуальне для США: у країні діє 41 тис. зарядних станцій зі 100 тис. зарядних місць, проте власникам електромобілів доводиться докладати великих зусиль, щоб знайти працюючу в даний момент або не на закритій території. Програма дозволить Білому дому гарантувати, що з розширенням мережі ця проблема втратить актуальність.

Стандарти передбачають установку станцій кожні 80 км вздовж основних федеральних магістралей і не далі ніж 1,6 км від них. Штатам буде необхідно забезпечити будівництво зарядної інфраструктури не тільки в густонаселених районах, але також у сільській місцевості та на території індіанських громад. Операторам станцій наказується забезпечувати клієнтів актуальною інформацією та повідомляти їх про зайняті або несправні точки. На кожному об’єкті необхідно встановлювати як мінімум чотири порти постійного струму потужністю 150 кВт.

Учасникам федеральної програми також забороняється вимагати від водіїв будь-яких передплат для доступу до зарядки. З усього асортименту роз’ємів слід встановлювати найпопулярніші автовиробники. Tesla і Rivian із пропрієтарними стандартами самі відбудовують інфраструктуру для своїх клієнтів, хоча і на цю практику влада може в перспективі вплинути. Міністр транспорту США Піт Буттіджіч (Pete Buttigieg) зазначив, що ініціатива має на меті вироблення єдиного порту для зарядки електромобілів та забезпечення об’єктів адаптерами для машин усіх марок.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело theverge.com