Страшний сон для будь-якого автолюбителя — втратити колесо під час руху. Часто це закінчується серйозною аварією з тяжкими наслідками. Примітно, що багато водіїв навіть не розуміють, чому колесо може відкрутитися на ходу. Як наслідок — вони ніколи не перевіряють стан болтів на своїй машині, хоча причин для цього може бути кілька. Про це розповів власник шиномонтажу в інтерв’ю порталу ampercar.com.
Отже, найпоширеніша проблема — це недбале ставлення майстрів у шиномонтажі під час сезонної заміни гуми або ремонту колеса. Під час переустановки комплекту кріплення затягується не тільки пневмопістолетом, а й дотягується динамометричним ключем із правильно підібраним зусиллям. Це своєрідна гарантія того, що майстер виконав свою роботу до кінця, і у автовласника немає причин для занепокоєння.
Варто зазначити, що зусилля для динамометричного ключа підбирається залежно від типу та категорії транспортного засобу. Якщо не дотягнути кріплення належним чином — уникнути відкручування гайок або болтів не вдасться. Причиною послаблення болтів може бути не тільки недбалість майстрів, а й потрапляння піску чи іншого сміття на різьбове з’єднання. У такому разі при затягуванні кріплення різьба може бути надломлена або повністю зламана.
Важливо пам’ятати, що навіть один зламаний болт чи шпилька вже несуть загрозу та ймовірність відкручування інших кріплень. Також не слід забувати, що кріплення підбирається відповідно до дисків, аби різьба заходила всередину на належну глибину. Вичерпну відповідь на питання, які болти підійдуть до конкретних коліс, можна отримати у фахівців гарного шиномонтажу, де, власне, й продаються необхідні кріплення. Не можна також забувати, що колесо має щільно сідати на маточину.
Одного лише закручування коліс на болти чи шпильки недостатньо — інакше відкручування кріплення неминуче. Іноді трапляється, що диск не підходить до поточного посадкового місця на маточині. У такому випадку встановлюють перехідники та проставки. Ще одна проблема, з якою може зіткнутися автолюбитель, — це розбалансування коліс. Якщо під час руху відчувається биття у кермі, то через сильну вібрацію зростає ризик втрати кріплення на ходу, а як наслідок — відкручування всього колеса.
Усе те саме можна сказати й про дефекти у ходовій частині, коли через підвищену вібрацію під час руху кріплення також відкручується. Саме через усі озвучені вище проблеми досвідчені водії завжди мають із собою добрі ключі для затягування болтів або гайок на колесах. Крім того, час від часу перевіряється стан і затяжка кріплення. Рекомендується робити це не рідше одного разу на тиждень. Особливо важливо це зробити після відвідування шиномонтажу, заміни шин або ремонту колеса.