У Швеції з’явилася дорога з бездротовою системою підзарядки електрокарів

Ізраїльська компанія ElectReon успішно протестувала у Швеції нову систему бездротової зарядки електромобілів під час руху по дорозі. Це може стати справжньою революцією в мобільності електрокарів. Саме такі технологічні смарт-дороги можуть розв’язувати проблему підзарядки електричних автівок. У своїй інноваційній системі ізраїльська компанія використовує мідні котушки, що встановлені під асфальтом та дозволяють електрокарам заряджати свої батареї через бездротову мережу під час руху.

Як заявляють представники ElectReon, ця новітня технологія ще не була реалізована як заводська функція жодним відомим автовиробником, але це може бути легко й економічно додано до вже чинних та майбутніх моделей електрокарів. З точки зору логістики єдина незручність полягає в тому, що частина асфальту потребує заміни.

Зазначається, що система може підключатися до чинних електромереж без необхідності в додатковій інфраструктурі або перетворювальних станціях. Вона використовує блоки управління, розміщені по узбіччях дороги, для зв’язку з приймачами на транспортних засобах й передачі енергії.

ElectReon зараз бере участь в декількох пілотних програмах з перевірки працездатності цієї технології. Нещодавно компанія завершила розгортання своєї системи динамічної бездротової зарядки на дорозі загального користування протяжністю 1,65 км (1,02 милі) у шведському місті Готланд.

Тестовий електрокар проїхав по 200-метровому відрізку дороги з різною швидкістю до 60 км/год із середньою швидкістю передачі енергії 70 кВт, а. Було доведено, що сніг та лід не впливають на можливості зарядки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело autoevolution.com