У МВС зробили заяву про «збір інформації» щодо українців із двома автомобілями

Поширювана російськими джерелами інформація про нібито наявність у Сумах скриньки із оголошенням, де міститься заклик залишати дані про родини з двома авто, щоб транспортні засоби конфіскували на користь ЗСУ, є фейком.

Про це поінформувала пресслужба Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ з посиланням на дані від проєкту Stopfake, передає «Укрінформ».

«На оголошенні відвідувачів нібито закликають анонімно залишати відомості про родини з двома машинами, аби автівки конфіскували на користь Збройних сил України. Однак ця інформація — вигадана», — заявили у ГСЦ.

За словами начальниці управління комунікації Головного сервісного центру МВС Катерини Самітовської, встановлювати таку скриньку не мало б жодного сенсу, адже сервісні центри МВС і так є розпорядниками реєстру транспортних засобів, які перебувають у власності громадян України.

Читайте також: У МОЗ спростували фейк про «штраф за генератори»
«Тому збирати в громадян таку інформацію немає потреби», — зазначила вона.

Окремо у ГСЦ звернули увагу на це одну ознаку, що це фейкове повідомлення, — використання русизму «ящик» замість українського слова «скринька».

«Ворог активно застосовує інформаційні вкиди для розхитування суспільних настроїв в Україні. Будьте уважними, мисліть критично та перевіряйте інформацію», — закликали в установі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!