Значно завищені ціни на новий автомобіль ЗАЗ здивували українців

Не так давно з’явилася інформація, що на запорізькому автомобілебудівному заводі (ЗАЗ) розпочнеться збірка двох моделей корейського бренду Kia. Ми навіть встигли розповісти, яку вартість матимуть моделі Kia Rio і Kia Rio X.

Саме після оголошення вартості у багатьох виникло питання, чому ціна для українського ринку дорожче за аналогічні моделі, які збирають у Росії. Так, в РФ ціни на седан починаються від 10 тисяч доларів, в той час як в Україні за умови локалізації і “вітчизняної” збірки, вартість автомобіля в 1,5 рази більше і складає – $ 15,3 тисячі.

Як відомо, в Україні проводиться великовузлове складання автомобілів. При цьому автомобілі збираються з російських комплектуючих, які виробляються на заводі “Хьонде Мотор Мануфактуринг Рус” в Санкт-Петербурзі.

Втім, назвати повноцінною збіркою те, чим займається ЗАЗ теж не можна. Як стало відомо порталу з власних джерел, на ЗАЗ їдуть практично комплектні автомобілі, на які не встановлені лише бампери, оптика і рульове колесо (ці комплектуючі упаковуються і відправляються окремо).

Така імітація повноцінного виробничого процесу потрібна, щоб обійти санкції. Кабінет Міністрів України ввів заборону на поставки автомобілів з Росії. А такис чином зібрані в Запоріжжі машини вже носитимуть маркування «Зроблено в Україні» – тобто формально не вважаютимуться російськими.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!