Ціни на електромобілі і машини з ДВЗ в ряді країн зрівняються вже в 2022 році

Висока вартість електромобілів є однією з головних перешкод для їх поширення, поряд з обмеженим запасом ходу і слабким розвитком мережі зарядних станцій. За прогнозами експертів, вже з наступного року в деяких регіонах електромобілі порівняються в ціні з машинами, що використовують ДВЗ в якості силової установки.

Витяги зі звіту BloombergNEF, опубліковані ресурсом Business Korea, роблять акцент на тенденції до зниження вартості тягових батарей, яка і визначає темпи експансії світового парку електромобілів. Якщо в період з 2010 по 2019 роки вартість зберігання одного кВт‧год електроенергії скоротилася у вісім разів, то в новому десятилітті вони повинні впасти більш ніж в два рази, зі $132 до $61 за 1 кВт‧год.

У різних країнах експансія електромобілів і досягнення ними цінового паритету з носіями ДВЗ буде відбуватися в різні терміни, оскільки все буде визначатися уподобаннями місцевих споживачів і сформованою ціновою політикою місцевих автовиробників. У Європі, наприклад, деякі електромобілі досягнуть цінового паритету з машинами на ДВЗ уже в наступному році, але за окремими категоріями транспортних засобів процес розтягнеться до 2027 року. У Китаї він почнеться в 2023 році, щоб умовно завершитися до 2029 року.

Загальне правило заміщення — чим дорожчий автомобіль з ДВЗ, тим швидше у нього з’явиться рівний за ціною еквівалент на електротязі. З цієї причини в США і Австралії паритет в сегменті повнорозмірних кросоверів і позашляховиків буде досягнуто вже в наступному році, а компактні і середньорозмірні машини зможуть дістати електричних конкурентів не раніше 2024 року. В Японії процес виявиться найтривалішим через велику кількість автомобілів з відносно дешевими ДВЗ. Якщо в сегменті кросоверів електромобілі зможуть запропонувати рівні ціни до 2025 року, то популярні в Японії малолітражки почнуть поступатися позиціями електромобілів не раніше 2030 року.

Південна Корея на тлі інших країн буде відрізнятися незначно. У кросоверів паритет буде досягнуто до 2023 року, у середньорозмірних легкових автомобілів — до 2024 року, а компактні і великі седани з різними руховими установками порівняються в ціні не раніше 2026 року. У період з 2019 по 2030 роки світові обсяги продажів електромобілів повинні збільшитися більш ніж у десять разів — з 2,1 до 25,8 млн штук на рік.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело businesskorea.co.kr