Три реальних способи заощадити паливо

Відомо багато способів, але далеко не всі вони досить ефективні, а деякі навіть навпаки, тільки збільшують «апетит» автомобіля.

За інших рівних, важливу роль у витраті палива грає манера водіння. Різкі і часті прискорення / гальмування, а також постійний режим «газ в підлогу» можуть вивести фактичні витрати далеко за рамки офіційних цифр, заявлених автовиробником. Заощадити паливо допоможуть плавні розгони і перемикання передач на оптимальних оборотах. Це справедливо і для машин з «автоматом». Плавне натискання на педаль газу дозволяє коробці перемикатися на наступну передачу раніше і на більш низьких оборотах. Витрата палива при рівномірному русі по трасі сильно залежить від обраної швидкості. Оптимальні показники досягаються при 80 – 110 км / ч в залежності від моделі автомобіля.

Наступний важливий момент – своєчасне обслуговування автомобіля. Неможливо домогтися мінімальної витрати палива при наявності несправностей, впевнені експерти. Необхідно своєчасно міняти повітряний і паливний фільтри, стежити за станом свічок запалювання, а також системи запалювання в цілому. Будь-які пропуски в іськрообразованії ведуть до буквального вильоту палива в трубу.

Найчастіше причиною перевитрати палива стає несправність гальмівної системи. Навіть якщо одне колесо повністю не растормаживается, підсумковий «апетит» автомобіля може неприємно здивувати. Також потрібно звертати увагу на ступичні підшипники, які при сильному зносі не дають колесам вільно обертатися, що стає причиною високої витрати палива.

Нарешті, важливо заправляти автомобіль на перевірених АЗС. Спроба заощадити, купуючи паливо на найдешевшої заправці, може обернутися в кращому випадку відчутним недоливом, а в гіршому – поломкою автомобіля.

Не краща ідея – заливати 92-й бензин замість 95-го. Тести показали, що використання більш низькооктанового палива, навіть при його меншій вартості, в кінцевому підсумку веде до переплати через збільшення витрат. Крім того, на хорошому бензині або дизелі мотор видає свою повну потужність, а система запалювання працює коректно. Водієві не доводиться сильно тиснути на газ при розгоні, що, як ми вже знаємо, відразу позначається на витраті.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!