Троє з чотирьох українських водіїв не користуються ременями безпеки

Лише 25% водіїв в Україні пристібаються за кермом. Більшість кермувальників ігнорують цей засіб пасивної безпеки, і доволі часто це коштує їм життя.

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла Олеся Холопік, директорка Центру демократії та верховенства права, експертка дослідження «Рівень користування ременями безпеки серед водіїв у великих містах України у 2020 році».

За її словами, що крім перевищення швидкості та водіння в нетверезому стані, чимало українців гинуть і травмуються в ДТП через ігнорування пасків безпеки.

«Всі говорять іще менше про ремені безпеки, як засіб пасивної безпеки, який найефективніше у випадку аварії може врятувати та зберегти життя водіїв і пасажирів», – каже О. Холопік.

За її словами, якби в Україні водії та пасажири частіше пристібались в транспортних засобах, то це могло би врятувати чимало життів.

«За приблизними розрахунками, десь 800-900 людей могли би врятувати свої життя під час аварії. А так, у нас, на жаль, критична ситуація, лише кожен четвертий водій пристібається», – підсумувала експертка.

Нагадаємо, в 2020 році на українських шляхах трапилось понад 168 тисяч ДТП. В результаті аварій постраждало близько 26 тисяч осіб, 3541 людина загинула.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело Громадське

Коментарі
Завантаження...