Toyota зупинила роботу половини виробничих ліній в Японії

Землетрус, що стався на північному сході Японії в вихідні, продовжує позначатися на місцевій промисловості. Найбільший автовиробник країни, Toyota Motor, в якості запобіжного заходу тимчасово зупинив роботу половини складальних ліній в Японії, розраховуючи повернути їх до ладу наступного тижня. Стверджується, що до дефіциту чипів це рішення не стосується.

Як зазначає Nikkei Asian Review, на дев’яти підприємствах Toyota Motor і її дочірніх компаній в Японії після землетрусу були зупинені 14 з 28 складальних ліній. Вони випускають широкий асортимент транспортних засобів, від вантажівок до кросоверів і люксових моделей Lexus. За незалежними оцінками, зупинка конвеєра змусить Toyota скоротити програму випуску автомобілів на п’ять або шість тисяч машин щодня. Підкреслюється, що власні підприємства Toyota не постраждали, але зупинка виробництва може бути пов’язана з діяльністю постачальників. З іншого боку, джерела закликають не шукати причини зупинки конвеєра серед проблем з постачаннями напівпровідникових компонентів.

Інші автовиробники Японії зупиняти збірку машин на місцевих підприємствах не збираються. У 2011 році багато хто з них були змушені призупинити роботу через проблеми з постачанням компонентів Renesas. Сама Toyota тоді не могла відновити випуск автомобілів в повному обсязі протягом цілого місяця. На цей раз Renesas Electronics обмежилася припиненням виробництва компонентів на кілька днів. Вчора вона оголосила про відновлення роботи підприємства, що знаходиться найближче до епіцентру суботнього землетрусу. Постачання готової продукції почалися ще в понеділок, а на повне відновлення обсягів виробництва піде не більше ніж тиждень.

Землетрус 2011 року зашкодив бізнесу Renesas набагато сильніше, тоді на відновлення обсягів виробництва пішло три місяці, а на поповнення складських запасів знадобилося півроку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело asia.nikkei.com

Коментарі
Завантаження...