Техогляд авто стане обов’язковим з 2022 року

Міністр інфраструктури України заявив, що з 2022 року технічний огляд транспорту повинен бути обов’язковим. Про це Владіслав Криклій сказав в особистому інтерв’ю журналістам видання РБК-Україна. При цьому чиновник зазначив, що вводити техогляд будуть поступово.

За словами Криклія, почати вводити технічний огляд можуть з переобладнаних автомобілів, які вперше ввозяться до України. Такі транспортні засоби все одно проходять сертифікацію та техогляд їм не завадить.

“Дотримання транспортних технічних вимог і контролю важливі. Але це повинно бути м’яко, щоб не викликати негативну реакцію й опору населення. Тому що багато хто згадує Державтоінспекцію, коли там були суцільні черги та за якусь гривню все це продавалося”, – зазначив міністр інфраструктури.

Крім того, Криклій заявив, що повернення технічного огляду транспорту є одним з основних вимог в імплементаційних документах по євроінтеграції.

“Це майже 20% від наших зобов’язань у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, адже це перш за все стосується екологічних норм. Наприклад, в непромислових містах основним фактором забруднення є саме транспорт. Транспорт – це ще і питання безпеки перевезення пасажирів і вантажів”, – каже голова Міністерства інфраструктури України.

Нагадаємо, що обов’язковий технічний огляд приватних авто в країні було скасовано у 2011 році. Нові вимоги техогляду вводяться відповідно до Директиви Європейського Союзу під номером 2014/45.

Треба зазначити, що Кабінет міністрів України також пропонує контролювати проходження техоглядів автобусами та комерційним транспортом за допомогою міток радіочастотної ідентифікації (RFID). На їх думку, це значно ускладнить корупційну складову при проходженні ТО.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело rbc.ua