Верховна Рада прийняла новий закон, який стимулює українців переходити на електротранспорт

Верховна Рада ухвалила закон №8172, який дозволить спростити розвиток зарядної інфраструктури для електромобілів. Цей документ містить низку норм, спрямованих на розвиток зарядної мережі для електричних транспортних засобів, з метою спонукати українців позбутися автомобілів з традиційними ДВЗ і перейти на електромобілі.

Закон змінює вимоги щодо виділення земельних ділянок для встановлення зарядних станцій та встановлює пільговий період до 1 січня 2025 року для приєднання до електромереж «Укренерго». Також до кінця 2024 року буде діяти спрощена система підключення зарядних станцій до електромереж, і оплата за потужність при приєднанні буде скасована.

«Закон 8172 дає стимули для розвитку мережі зарядної інфраструктури, що в результаті призведе до зростання кількості електромобілів та електробусів на наших дорогах та зменшить кількість «брудного» транспорту», – прокоментував закон голова комітету з енергетики та ЖКП Андрій Герус.

Закон передбачає такі зміни:

  • спрощені земельні вимоги щодо розміщення електрозарядних станцій;
  • спрощення та здешевлення під’єднання автозарядок до електромереж (без плати за потужність при під’єднанні до кінця 2024 року);
  • передбачає можливість встановлення автозарядних станцій для ОСББ у межах існуючої потужності;
  • передбачається пільгове (без плати за потужність) приєднання до мереж НЕК «Укренерго» energy storage до кінця 2024 року.

Щодо громадського транспорту, у населених пунктах з населенням понад 250 тисяч частка електричних автобусів на міських маршрутах до 1 січня 2027 року має становити не менше 25%, а до 1 січня 2030 року – не менше 50%. До 1 січня 2033 року має бути повний перехід на електроавтобуси.

Купувати нові автобуси із ДВЗ для використання у міському транспорті заборонено: з 1 січня 2026 року у містах з населенням понад 250 тисяч та з 1 січня 2027 року у всіх інших населених пунктах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!