Стратегія Mercedes-Benz щодо нульових викидів дала збій: компанія змінить плани

Mercedes-Benz випускатиме машини з ДВЗ після 2030 року

На щорічних зборах акціонерів Ола Келленіус, президент і генеральний директор Mercedes-Benz, наголосив на прагненні компанії до досягнення нульових викидів. Однак він визнав, що процес трансформації може тривати більше часу, ніж очікувалося.

Продажі електромобілів сповільнився, що вказує на можливе довгострокове збереження двигунів внутрішнього згоряння в лінійці Mercedes навіть після 2030 року. Попри екологічні ініціативи, компанія, поряд з Renault, Skoda та Stellantis, готова виробляти бензинові двигуни «поки існуватиме попит».

Келленіус підкреслив, що заводи Mercedes налаштовані таким чином, щоб бути гнучкими та здатними адаптувати виробничі потужності як для автомобілів на бензині, так і для електричних транспортних засобів, щоб відповідати потребам ринку. Це гнучке виробництво дозволяє Mercedes швидко реагувати на зміни споживчого попиту.

Попри уповільнення темпів зростання в останні місяці, особливо у світлі негативного першого кварталу у Tesla, продаж електричних автомобілів Mercedes-Benz показує значне зростання. У 2023 році продаж електромобілів бренду збільшився на 73%.

Однак Mercedes стикається з певними труднощами порівняно з BMW, яка займає сильніші позиції на ринку електромобілів. У 2023 році частка електричних транспортних засобів у загальному обсязі продажів BMW становила 14,7%, у той час, як у Mercedes цей показник був 11,8%. BMW продала 376 183 електричних автомобілів минулого року, в той час, як Mercedes-Benz реалізувала 240 600 одиниць.

Mercedes вже висловив побоювання щодо рентабельності електромобілів, вказуючи на «брутальний» ринок, який може негативно позначитися на прибутковості компанії. Подібні виклики вимагають від Mercedes подальшої роботи над оптимізацією витрат та покращенням технологій підтримки конкурентоспроможності.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com