Стало відомо, чому українці активно купують електромобілі за кордоном

В жовтні українці купили і зареєстрували майже 6,2 тисячі нових та вживаних електрокарів. Це черговий рекорд продажів електромобілів в Україні. Про це свідчать дані Інституту досліджень авторинку.

Переважно торги йшли імпортованими вживаними електромобілями (58,9%, 3 626 шт.). Така кількість виявилися рекордною в історії «електричного» сегменту українського авторинку.

За словами експертів, ввезенню легкових машин сприяє «нульова» ставка розмитнення: оформлення авто в Україні виходить суттєво дешевшим, бо, на відміну від авто із ДВЗ, не потрібно сплачувати ПДВ (20% від вартості) і мито (10% від вартості), а акцизний податок — мінімальний (1 євро за 1 кВт-год ємності батареї).

Водночас вантажних авто привозять менше, бо через правову колізію під час їх ввезення доводиться сплачувати ПДВ у розмірі 20% від їхньої вартості.

Лідерство серед «свіжопригнаних» електромобілів зберігає Nissal Leaf (588 шт.). На другому місці опинився Volkswagen E-Golf (432 шт.). Замикає топ-3 американський електромобіль Tesla Model 3 (403 шт.).

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!