Sony та Honda почнуть випускати в США преміальні електромобілі до 2026 року

Ще в березні японські компанії Sony і Honda Motor оголосили про створення спільного підприємства, яке мало зосередитися на розробці та випуску електромобілів, а до червня воно набуло нехитру назву Sony Honda Mobility. Цього тижня стало відомо, що на ринок США перші створені партнерами електромобілі надійдуть у 2026 році, вони будуть випускатися на американських підприємствах Honda, і лише потім дістануться Японії та Європи.

Як пояснює Bloomberg, генеральний директор СП Ясухіде Мідзуно (Yasuhide Mizuno) повідомив, що складання машин на американських підприємствах Honda Motor стартує ще у 2025 році, але клієнти в США почнуть їх отримувати лише у 2026 році. Взаємодія з клієнтами на етапі замовлення здійснюватиметься переважно в онлайн-форматі. До другої половини 2026 року постачання електромобілів цього СП буде налагоджено і на домашній ринок Японії. Наступним кроком стане підкорення Європи, але для нього терміни не уточнюються.

Sony Honda Mobility намагатиметься максимально використовувати матеріали та компоненти американського виробництва при складанні своїх електромобілів на території США. Вже в січні наступного року на заході CES 2023 у Лас-Вегасі партнери можуть продемонструвати свої перспективні моделі електромобілів — Sony у цьому відношенні вже не вперше на цьому шоу показує прототипи електромобілів Vision-S, які мають продемонструвати потенціал компанії в оснащенні бортових систем транспортних засобів сучасними. камерами та мультимедійними рішеннями. За словами операційного директора Sony Honda Mobility Ідзумі Каванісі (Izumi Kawanishi), компанія хоче сформувати команду, якій під силу перемогти на закордонному ринку. За задумом керівництва СП, однією з важливих переваг компанії в порівнянні з конкурентами буде програмне забезпечення, встановлене на бортові системи електромобілів.

Якщо врахувати, що Honda Motor незалежно від цього збирається у співпраці з LG Energy Solution налагодити в США випуск тягових акумуляторів, то з доступом до батарей у СП із Sony проблем напевно не буде. До другої половини десятиліття Honda розраховує запропонувати твердотільні батареї , які забезпечать більшу щільність зберігання заряду та менший ризик займання.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело bloomberg.com