Скільки коштує зарядити електромобіль в Україні у грудні

Оновлення парку електромобілів призводить до того, що все менше відчувається фактор «прив’язки» до домашньої (або гаражної) розетки, яка була вкрай необхідна для моделей з ємкістю батареї близько 20 кВт-год, чого вистачало на день-два поїздок. Про це повідомляє Інститут досліджень авторинку.

Експерти дослідили набір моделей в українському парку електромобілів, та визначили, що близько 40% його резидентів мають акумулятори ємкістю понад 50 кВт-год, отже їх сміливо можна відносити до категорії «далекобійних», або щонайменше до таких, котрі придатні до міжобласних поїздок.

«Навіть якщо заряджати авто виключно на ЕЗС (електрозарядних станціях), фактор економії не зникає: при середньому споживанні 20 кВт-год на 100 км пробігу, така дистанція обійдеться максимум у 350 грн. Найменш витратний варіант не надто габаритного легковика, обладнаного газобалонним обладнанням, витратить (при 12 л/100 км пропан-бунатової суміші) 440 грн», – йдеться у повідомленні.

Фахівці Інституту досліджень авторинку зібрали інформацію з мобільних додатків провідних операторів мережевих ЕЗС в Україні, та вибрали ті значення цін, які найчастіше повторювалися.

Порівняно з попереднім місяцем через зміну тарифів окремих операторів збільшився розрив між ціною повільного та швидкого заряджання — три оператори зменшили тарифи на відвантаження АС струму, два оператори збільшили тарифи на DC формат заряджання.

Отже, середня ціна кіловат-години отриманої через АС порт зараз складає (округлено) 14 грн, через DC порт — 16,7 грн.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!