Фахівець розповів, що категорично не можна робити на мийці самообслуговування взимку

Багато автомобілістів, прагнучи підтримувати свій транспорт у бездоганному стані, вирушають на миття самообслуговування, щоб заощадити час та гроші. Однак не всі усвідомлюють, що на перший погляд нешкідливий процес миття може обернутися серйозними наслідками для автомобіля, якщо не дотримуватись кількох важливих правил. Власник мережі автомийок розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, як не допустити пошкоджень лакофарбового покриття та скління, а також не зіпсувати чутливих деталей машини, особливо в зимовий період.

Прагнути завершити миття швидко, заощаджуючи дорогоцінний час – це природно: адже за кожен витрачений момент на мийці водій платить гроші. В середньому весь процес займає не більше десяти хвилин, але тут і ховаються всі підводні камені. Без належного досвіду та ретельності є ризик залишити на кузові дрібні частинки бруду, які невидимі на вологій поверхні, але починають проявлятися у всій своїй красі, як тільки машина повністю висихає. Саме тому краще не використовувати ганчірки, адже частинки піску, що залишилися на кузові, можуть стати причиною утворення подряпин.

Щоб уникнути зайвих розводів та слідів на кузові після основного миття, рекомендується застосувати функцію “Блиск та сушіння”. Суть у тому, що автомобіль обробляється демінералізованою водою, у складі якої є спеціальна речовина, що прискорює процес висихання. Після такої обробки ви можете забути про ганчірки, адже протирати насухо немає потреби.

Виявивши під капотом товстий шар бруду та пилу, у власника може виникнути непереборне бажання навести чистоту. А якщо ще й передбачається поїздка на мийку самообслуговування, спокуса “освіжити” моторну зону стає майже непереборною. Однак це рішення може призвести до плачевних наслідків. Справа в тому, що вода під високим тиском здатна проникнути в електричні компоненти двигуна. Навіть якщо машина заведеться після такого чищення, електрика може дати збій пізніше.

Перед тим як взятися за водяний пістолет, корисно оглянути лобове скло, особливо якщо планується сильний напор. У разі наявності на склі сколів або мікротріщин, слід уникати прямого струменя на пошкоджені ділянки, оскільки потужний потік води здатний спровокувати подальше поширення тріщин і посилити пошкодження.

Якщо не бажаєте зіткнутися з неприємною ситуацією переплати на автомийці самообслуговування, варто обережно підходити до використання великих купюр в автоматах для оплати. Більшість таких пристроїв не видає здачі, що означає, що подача води триватиме доти, доки не буде витрачено весь сплачений час.

Взимку далеко не всі автовласники вирішуються на самостійне миття, але важливо зазначити, що багато таких станцій продовжують працювати ефективно, поки температура не буде нижчою за відмітку -20 градусів за Цельсієм. У холод зазвичай використовується тепла вода, а спеціальні поверхні для коліс підігріваються до комфортної температури близько +3 градусів. Це не тільки запобігає замерзанню, а й дозволяє воді безперешкодно стікати.

Після миття автомобіля в мороз краще провести додаткову обробку гумових ущільнювачів і замків за допомогою силіконового мастила, оскільки, якщо цього не зробити, вони можуть замерзнути, що загрожує проблемами з відкриттям дверей машини. Зверніть увагу на будь-які тріщини на лобовому склі: навіть якщо вони витримають тиск струменя, вода, що проникла в них, може замерзнути пізніше і спровокувати подальше їх збільшення.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!