Як водіїв в Україні «розводять» поліцейські – три поширені способи

В Україні трапляються випадки, коли деякі поліцейські намагаються підловити водіїв за допомогою нескладних трюків. Якщо ж водій попадеться на гачок, наслідком може бути штраф чи навіть позбавлення водійського посвідчення.

Про це йдеться в Telegram-каналі адвоката Романа Сімутіна, повідомляє видання «Pro Гроші».

Адвокат попередив, що поліцейські можуть виконати суто технічні трюки. Але знаючи про них, їх можна легко обійти.

Три способи підловити водія технічно

Ситуація 1

Правоохоронці, зупиняючи водія, рідко запитують, чи вживав він спиртне сьогодні. Натомість вони цікавляться, чи вживав він спиртне вчора.

Адвокат пояснив, що поліцейські вдаються до такого трюку тому, що існує більша ймовірність, що водій відповість «так». А отже відразу з’являється законна підстава для освідування.

«І хоч потім буде маса порушень при складанні матеріалів, проте, як сказав суддя апеляційного суду: «Процедура порушена, але ж він сказав, що пив», – зауважив Сімутін.

Ситуація 2

Цю ситуацію адвокат називає «класикою» – поліціянти не зафіксували, що ви були за кермом, але запропонували переставити авто, щоб не заважати іншим учасникам. Ви сідаєте за кермо і сумлінно переставляєте авто на 2 метри. Адвокат зауважує, що саме це відео, де ви за кермом, і потрапить до суду.

Ситуація 3

Під час перевірки на стан алкогольного сп’яніння прилад показав в межах норми – 0,2 проміле. Однак трапляються випадки, коли поліцейські просять відразу ж дихнути повторно.

«І, можете не сумніватися, прилад покаже стан сп’яніння. Не ведіться на цей розвод», – порадив адвокат.

Він також зауважив, щоб не потрапити на трюки окремих поліцейських, потрібно бути уважними, розсудливими та тверезими.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!