Чому заводський акумулятор у машині служить довше, ніж АКБ із магазину
Багатьом водіям відомий парадокс: акумулятори, придбані в роздрібних магазинах, розряджаються і виходять з ладу значно швидше, ніж заводські аналоги. Як пояснив експерт порталу ampercar.com, причина полягає в особливостях їх виробництва та експлуатації.
У багатьох сучасних автомобілях, де кількість енергоспоживаючих пристроїв висока, батареї часто не витримують заданого терміну служби, тоді як у старих простих моделях, які споживають менше енергії, ситуація краща.
У середньому заводські акумулятори служать 5-6 років, тоді як нові акумулятори, куплені в магазині, часом не доживають до трьох років.
Виробники автомобілів та постачальники акумуляторів пов’язані жорсткими контрактами, в яких прописані суворі вимоги до якості. У разі невідповідності акумуляторів цим вимогам контракти можуть бути розірвані. Більше того, автовиробники проводять ретельні випробування акумуляторів у своїх лабораторіях, щоб переконатися, що вони відповідають необхідним стандартам, перш ніж будуть встановлені на автомобілі.
У контексті високих стандартів автовиробників, оптові та роздрібні мережі часто допускають менш суворі перевірки якості акумуляторів. Неправильні умови транспортування та зберігання можуть суттєво скоротити термін служби батарей, що призводить до їх прискореного розряду.
У західних країнах термін експлуатації автомобіля офіційно встановлено у межах 5-8 років, і саме на цей термін орієнтуються виробники запчастин. Створення акумуляторів з довговічністю в 10 років коштує занадто дорого, тому для підтримки нижчої вартості продукції випускаються батареї з меншим терміном служби.
Якщо потрібно вибрати акумулятор із тривалим терміном служби, зверніть увагу на моделі з технологіями EFB або AGM. EFB-батареї зазвичай служать від 4 до 5 років, у той час як AGM-батареї можуть прослужити від 6 до 8 років, однак їхня вартість буде вищою.