Renault Trucks відмовиться від ДВЗ у вантажівках до 2040 року

Компанія Renault Trucks однією з останніх серед виробників автомобільної техніки повідомила про плани відмовитися від двигунів на викопному паливі. Це повинно відбутися до 2040 року, щоб вписатися в плани ЄС позбутися викидів вуглецю до 2050 року.

Обрана компанією дата взята не зі стелі. Термін служби вантажних автомобілів Renault Trucks в середньому становить десять років. Тому установка на 2040 рік обрано з цих міркувань. Більш того, вже з 2023 року компанія обіцяє представити автомобільну техніку на електричній тязі в кожному сегменті ринку, який вона обслуговує. Це порожнистий спектр вантажного транспорту від міського до обслуговуючого регіональні і міжрегіональні перевезення, а також міська будівельна техніка, включаючи трактори.

Слід уточнити, що електрична автомобільна техніка Renault Trucks буде не тільки виключно на акумуляторах, але також гібридна з використанням водневих паливних осередків. Це особливо важливо для тягачів на далеких дистанціях, коли дальність пробігу на одній зарядці і заправці, а також час на зарядку і заправку грає найважливішу роль.

У компанії вже є варіанти вантажних автомобілів на електричній тязі в діапазоні від 3,1 до 26 тонн, які забезпечують доставку вантажів в межах міста і вивозять сміття. У 2023 році до них додасться новий тягач, здатний переміщати напівпричепи за регіональним і міжрегіональним маршрутами. Також в 2023 році вийде перша електрична будівельна техніка компанії для роботи в міських умовах. В цілому очікується, що до 2023 року Renault Trucks буде продавати до 35% вантажівок на електричній енергії.

Після 2025 року компанія планує запропонувати ряд важких вантажівок для далеких перевезень, які працюють на силових агрегатах на водневих паливних елементах, які можуть забезпечувати більшу дальність і високу швидкість дозаправки, близькі до тих, на які здатні сучасні вантажівки з ДВЗ.

Нині на автомобільний транспорт припадає близько 12% викидів парникових газів у світі, тому електрифікація з використанням чистої енергії представляється очевидним шляхом до нульових викидів в цьому секторі. Але це відбудеться не швидко, а протягом десятиліть.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело newatlas.com