Renault анонсувала нову платформу, яка дозволить випускати легкі електромобілі

Нова платформа Renault CMF-B EV, яка лежатиме в основі майбутнього невеликого повністю електричного автомобіля Renault 5, який має з’явитися в 2024 році, на 70 відсотків розділятиме компоненти з платформою двигуна внутрішнього згоряння CMF-B і буде на 30 відсотків дешевшим у порівнянні із існуючими платформами для електромобілів, заявив автовиробник. Архітектура та нова трансмісія електромобіля проходять випробування прототипу з кузовом Renault Clio, повідомила компанія Renault.

CMF-B EV використовуватиметься як мінімум у чотирьох анонсованих нових електромобілях: хетчбеку Renault 5 та високопродуктивній версії Alpine, маленькому позашляховику Renault 4 та наступнику малого хетчбека Nissan Micra. За словами Renault, колісну базу та колію можна відрегулювати для різних моделей.

Акумулятор частково є конструктивним елементом і додавання ваги в цьому положенні знижує центр ваги, що, за словами Renault, покращує керованість. Автомобілі на цій платформі будуть вироблятися на заводах групи Renault ElectriCity на півночі Франції, де зараз збираються дві електричні моделі: компактний Renault Megane E-Tech і компактний фургон Renault Kangoo E-Tech.

Renault об’єднала електродвигун, перетворювач постійного струму в постійний та силову електроніку в єдиний блок, який, за їхніми словами, заощаджує місце та вагу.

Renault передає свою діяльність із виробництва електромобілів нової компанії під назвою Ampere, яка може бути зареєстрована вже у другій половині цього року, заявив генеральний директор Лука де Мео. Де Мео зосередив увагу на виробничих витратах, щоб зберегти ціну Renault 5 доступною, потенційно нижчою за 25 000 євро. Платформа CMF-BEV буде на 30 відсотків дешевша у виробництві, ніж нинішній невеликий електромобіль Renault Zoe.

Де Мео каже, що до 2025 року складання автомобіля в комплексі ElectriCity займе менше 10 годин – мета, яку Volkswagen також прагне досягти за допомогою своїх майбутніх електромобілів Trinity.

Renault не розкриває подробиць про силову установку, але де Мео сказав, що Renault 5 може використовувати менш дорогі літій-залізо-фосфатні (LFP) батареї в якийсь момент свого життєвого циклу. Двигун, який, як і нинішні електродвигуни Renault, не використовуватиме рідкісноземельні метали, буде спільно розроблений Renault і Valeo.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co