Рада може значно підвищити штрафи для водіїв: подробиці

Народні депутати пропонують суттєво посилити відповідальність за ненадання переваги транспортним засобам, які мають на це право. Законопроєкт №11111 вже зареєстрували у парламенті.

Документом пропонується збільшити до 17-25,5 тисяч гривень штрафи за не надання переваги в русі авто швидкої допомоги, поліції, пожежної охорони та аварійно-рятувальних служб, які рухаються із увімкненими світловими чи звуковими сигнальними пристроями.

Таке ж покарання передбачене за відмову надавати перевагу маршрутному транспорту (в тому числі, й транспорту, задіяному для перевезення дітей), а також за рух смугою для громадського транспорту чи зупинку на ній.

Якщо таке порушення створює загрозу життю чи здоров’ю людини, то сума штрафу зростає до 34-51 тис. гривень. Також порушнику може загрожувати позбавлення прав на строк до 10 років.

«Наразі штраф за ненадання переваги у русі спеціальним автомобілям з увімкненими спеціальними звуковими або світловими сигнальними пристроями становить 680 грн., що не відповідає можливій шкоді завданій зазначеним правопорушенням», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!