PSA і FIAT-Chrysler зіллються в єдиний концерн на початку 2021 року

Французька PSA (Peugeot-Citroen) і італійсько-американська FCA (FIAT-Chrysler) планують завершити злиття в мегаконцерн в кінці січня 2021 року. Як повідомлялося раніше, об’єднана компанія отримає ім’я Stellantis і стане четвертим за величиною автовиробником світу.

Холдинги домовилися про об’єднання ще в жовтні 2019 го, з тих пір вони проходять бюрократичні процедури. Остаточне схвалення антимонопольного відомства Євросоюзу має бути видано до кінця 2020 року. На 4 січня заплановані збори компаній, під час якого повинні бути отримані стверджують угоду підписи від акціонерів, пише Automotive News .

Ресурс повідомляє, що обом сторонам не терпиться завершити злиття, оскільки воно обіцяє їм економію 5 млрд євро ($ 6,1 млрд) щорічно за рахунок ефекту масштабу у виробництві, оптимізації організаційної структури і скорочення управлінського складу. 

Оціночна капіталізація концерну Stellantis складе 42 млрд євро ($ 52 млрд). Головне юрособа компанії буде розташовуватися в Голландії, а її акції стануть котирувати на Паризькій, Міланській і Нью-Йоркській фондовій біржах.

Для Stellantis виберуть новий керівний склад з топ-менеджментів двох концернів. Головним виконавчим директором єдиної компанії вже обрали Карлоса Тавареса з PSA, до 2014 року він працював в Renault-Nissan і був найближчим соратником глави альянсу Карлоса Гона , згодом опинилася в опалі через кримінальне переслідування в Японії. 

FCA сильна своїми позиціями на ринку Північної Америки (США, Канада, Мексика). Левову частку прибутку FCA приносить саме американський ринок. У концерн входять бренди FIAT, Chrysler, Jeep, Dodge, RAM, Alfa Romeo, Maserati, Lancia.

PSA, в свою чергу, замкнута на ринку Європи – на частку Євросоюзу припадає 90% продажів автомобілів концерну. PSA об’єднує бренди Peugeot, Citroen, DS, Opel, Vauxhall, Aixam.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!