Поліція отримає нові функції на дорогах: опубліковано деталі

Національній поліції будуть передані функції контролю за дотриманням автоперевізниками вимог законодавства та норм на автомобільному транспорті. Про це під час спільного засідання президії Конгресу місцевих і регіональних влад та Національної ради реформ заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Він нагадав, що на початку тижня провів зустріч з міністром інфраструктури Олександром Кубраковим, під час якої було досягнуто домовленості про те, що поліція приєднається до захисту та збереження українських доріг. Про це пише Укрінформ.

«Що саме конкретно було домовлено? По-перше, відбудеться передача функцій контролю за дотриманням автоперевізниками вимог законодавства та норм на автомобільному транспорті в сферу і компетенцію МВС, а саме – в Нацполіцію. Це стосується і стосуватиметься як міжнародних автомобільних перевезень пасажирів і вантажів, так і внутрішніх перевезень, габаритно-вагового контролю, контролю за режимом праці та відпочинку водіїв і так далі», – повідомив Монастирський.

За його словами, цей етап буде передбачати значну організаційну і практичну роботу і буде включати в себе, серед іншого, зміни в законодавство про автомобільний транспорт, зміни в КоАП і Бюджетний кодекс, а також в інші пов’язані нормативно-правові акти.

Міністр додав, що для того, щоб здійснити цю роботу, необхідний аудит матеріально-технічної бази Укртрансбезопасності, місць проведення габаритно-вагового контролю тощо.

«По-друге, відбудеться побудова мережі і планування низькошвидкісних високоточних майданчиків автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових норм. За нашими спільними підрахунками, їх необхідно близько 100», – зазначив він.

Монастирський повідомив, що Міністерство внутрішніх справ згодом виступить з пропозицією встановлення або побудови таких майданчиків місцевими громадами за власні кошти.

«Що це дасть громадам? В першу чергу, це збереження регіональних і місцевих доріг, це пріоритетно. А по-друге – це можливі надходження в місцеві бюджети, адже ми плануємо зміни до Бюджетного кодексу, де має відбутися справедливий розподіл штрафів, які будуть виходити за ці порушення, між державним бюджетом, дорожнім фондом, і фондом територіальних громад. Це буде справедливо, і восени такий законопроєкт з’явиться у Верховній Раді України», – зазначив Монастирський.

Також глава МВС уточнив, що Мінінфраструктури і МВС вже визначили план спільних заходів щодо виявлення та запобігання порушенням габаритно-вагових норм на найближчий період.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!


Коментарі
Завантаження...