Страховий поліс на склі авто: чи можуть оштрафувати за його відсутність?

Експерти з юриспруденції пояснили, чи є зараз якась відповідальність за відсутність наліпки страхового поліса на лобовому склі автівки.

Як повідомляє TSN.ua із посиланням на портал Дорожній адвокат, у зв’язку з останніми нововведеннями наліпки ОСАГО на вітровому склі зараз не мають змістовного сенсу, бо наявність чи відсутність поліса перевіряється інспектором незалежно від наявності наліпки. В той самий час, наліпка може обмежувати оглядовість водія.

Зазначається, що згідно з п. 17.5 Закону “Про обов’язкове страхування …” при придбанні поліса страхова компанія зобов’язана безплатно видати спеціальну наліпку. Як відомо, цей спеціальний знак закріплюється в правому верхньому кутку вітрового скла за допомогою клейкої стрічки.

Наказом МВС від 29.11.2007 № 451 було передбачено також здійснення інспектором зупинки транспортних засобів, на яких відсутній спеціальний знак, що закріплений у правому верхньому кутку лобового скла авто. Однак, зазначений наказ втратив чинність ще у 2018 році.

При цьому Кодексом про адміністративні правопорушення не передбачено штрафу за відсутність спеціального знака автоцивілки на вітровому склі. Саме тому, що за відсутність спеціального знака не передбачено штрафу, працівники поліції й не здійснюють контроль за його відсутністю.

Таким чином, нормативними актами передбачено розміщення спеціального знака автоцивілки на вітровому склі, однак покарання в вигляді штрафу за його відсутність зараз немає.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело tsn.ua