Огляд електрокара Volvo C40 Recharge: характеристики та особливості стильного “шведа”

Пам’ятаєте, не так давно дебютувала модель XC40 Recharge? Так от, першим електрокаром Вольво прийнято вважати не його, бо XC40 Recharge сконструйований на базі звичайного компакт-кросовера XC40. Виведений під окремий суббренд ліфтбек Polestar 2 тип паче не претендує на таке звання, хоч і з’явився найдавніше зі всіх. Шведам гаразд називати новоспечений С40 Recharge першим виключно електрокаром Volvo, хоча все це лише загравання на публіку: технічно і C40 Recharge, i XC40 Recharge, i Polestar 2 – це аналогічні автомобілі.

Що відрізняє електро-кросовер C40 Recharge від двох «братів», то це можливість замовити його лише через мережу Інтернет. Досить дивна тактика з боку виробника, справляє враження пародіювання ідей Tesla з їх доставкою авто додому, тільки чому при цьому не можна буде завезти машини в салони – не ясно. Можливо, це стосується не усіх ринків.

Ось стало відомо, що Volvo C40 Recharge незабаром буде доступний і для українського покупця, попередньо за ціною близько 56 тисяч євро. Дуже багато? Що ж, напевно. Проте за такі гроші ви отримуєте передовий кросовер-електрокар преміум класу з особливим дизайном та вельми «просунутою технікою». Ми в AMPERCAR.com спробували розбратися чи він вартий свого цінника.

Дизайн та позиціонування

C40 Recharge відрізняється від ХС40 Recharge іншими передніми фарами, бамперами та головне – абсолютно своя лінія даху та унікальна задня частина. Говорячи про інший дах, зауважимо, що той відмінний від ХС40 не з ділянки центральної стійки, як це часто спостерігається при створенні «купеподібних» версій кросоерів, а починаючи з лобового скла.


Форм-фактор покликаний забезпечити якомога нижчий коефіцієнт опору повітрю, адже наш новенький Вольво повинен долати великі відстані без підзарядки – у виправдання високої вартості. Ах, так, і не плутайте інноваційний кросовер-електрокар C40 Recharge з 3-дверним хетчбеком C30 з кінця 2000-х. Це не те.

Салон

Всередині C40 Recharge повторює салон XC40. Тут нас зустріне високе посадкове місце, низка продуманих ніш для зберігання речей, великий панорамний люк, а також високоякісні матеріали та чудовий рівень зборки. До слова, і C40 Recharge, ХC40 Recharge випускаються для всього світу на заводі Volvo в Бельгії.

Марно сподіватися, що у списку опцій побачимо шкіряну оббивку: C40 Recharge є першою моделлю Volvo, яка виготовлена повністю без шкіри. Це позиція фірми, мовляв, убивати тварин задля промисловості – людська дурість. Також унікальними для C40 Recharge є декоративні панелі з підсвічуванням на торпедо та дверних картах, які підсвічуються, щоб показати абстрактне зображення топографічної карти. Найочевидніша  відмінність між моделями C40 і XC40 – повністю інша корма – окрім згаданих вже переваг з точки зору аеродинаміки та стилю має і недоліки, а саме зменшений об’єм багажнику і більш виражені сліпі зони. Краса потребує жертв.


Технічні характеристики

Електромобіль Volvo змусить відкривати капот з метою лише двох дій – для заливання омивальної рідини або щоб скласти зарядний кабель у спеціальний відсік. Усі C40 Recharge – з чотирма ведучими колесами. Це тому, що на кожну вісь тут по одному електромотору. Сумарна їх потужність перевалює за 400 к.с., а відтак і розгінна динаміка не хила – до 100 км/год за якихось 4.9 c! При чому, у ході тесту від провідного американського видання Car & Driver Вольво розігнався «до сотні» за 4.5 секунд, а до 160 км/год – за 11 с. Важливіше, мабуть, що дальність ходу купеподібного С40 зросла до 420 км за циклом WLTP, у той час як електричний ХС40 щонайбільше «доїжджає» до четвертої сотні рівно.

Під підлогою C40 Recharge лежить акумуляторна батарея з 75 кВт*год. Бортовий зарядний пристрій:11 кВт. Автомобіль можна заряджати вдома від розетки 220 вольт, а можна і на станціях «швидкої зарядки», де батарея насититься до 80% за 40 хвилин.

Оснащення та технології

Електрокари Вольво (в т.ч. C40 Recharge) за умовчанням комплектуються найсучаснішою мультимедійною системою бренду, в основі якої лежить система Google Android. Остання зздатна отримувати оновлення програмного забезпечення по повітрю, має шикарну навігацію Google Maps і підтримує голосові команди через Google Assistant. Голосом в C40 Recharge можна керувати кліматичною установкою і навігаційною системою, а також дзвонити або відправляти повідомлення, слухати музику та подкасти в додатках на кшталт Spotify.

Новий інтерфейс є ще більш чуйним, ніж вихідна система Volvo Sensus, але його екранні кнопки менші і ними складніше користуватися в момент їзди. Додаткові програми будуть доступні для завантаження через Google Play Store. У стандартне оснащення також входять цифровий дисплей (нового покоління, відмінний від таких на інших моделях Вольво) та аудіосистема преміум-класу Harmon/Kardon.

Безпека

Одна з головних переваг електромобіля Volvo перед конкурентами – це типовий для шведської фірми максимальний акцент на безпеці. Зрозуміло, не тільки пасивній: C40 Recharge пропонує повний набір активних функцій допомоги водієві в стандартній комплектації, включаючи адаптивний круїз-контроль, систему підтримки утримання в смузі та автоматичне екстрене гальмування. Оскільки дебютувала модель зовсім недавно, незалежних краш-тестів провести ще не встигли, але годі сумніватися, що найновіша модель Вольво отримає максимальну оцінку навіть за суворішими, оновленими стандартами EuroNCAP.

Конкуренти

Хто ж може претендувати на роль конкурентів для нашого вікінга?

Ну, почнімо з найочевиднішого – Mercedes-Benz EQA. Німецький кросовер аналогічний за розмірами та позиціонуванням, розглядаємо його як дорогу річ з нульовими викидами. Щодо характеристик, то для базової версії EQA 250 пропонується батарея ємністю  67 кВт*год і передній привід. Як результат – 8.9 с. на прискорення  0-100 км/год та запас ходу 426 км. Автономність повнопривідної версії EQA 300 4matic та більш потужної EQA 350 становить 400 та 410 км відповідно, тоді як час розгону з нуля до ста км/год – 7.7 та 6.0 секунд.

Ще один доволі схожий автомобіль – французький, новий Citroen e-C4. Незважаючи на те, що раніше під індексом С4 у Сітроена називався хетчбек С-класу, тепер він позначає компактний кросовер. З точки зору практичності та вишуканості салону електричний С4 не поступається Вольво чи Мерседесу, а от з технічної точки зору озброєння підкачало: батарея має ємність всього 50 кВт*год. Звідси лише 350 кілометрів запасу ходу без підзарядки та скромні 9.6 секунд розгону до 100 км/год. Добре, що хоч ціна не захмарна: за е-С4 просять майже у два рази менше за Volvo.

Recent Posts

Volkswagen Teramont Pro виходить у першому кварталі 2025 року, він отримає мотор нового покоління

Volkswagen готує нове покоління позашляховика Teramont Pro (це модель для китайського ринку). Як повідомляє Autohome,…

22.11.2024

Кого в Україні можуть оштрафувати за встановлення ГБО на авто

Через постійне зростання цін на бензин багато українців стали масово встановлювати ГБО на свої автомобілі.…

21.11.2024

В Україні помітили електричний Mercedes Sprinter (фото)

В нашу країну приїхав новий Mercedes-Benz eSprinter. Електричний фургон помітили в українські столиці. Про це…

21.11.2024

Українським водіям назвали час, коли потрібно міняти літні шини на зимові

Експерти давно не просто рекомендують міняти на зиму шини в автомобілі, а й попереджають, що…

21.11.2024

Експерти назвали найліквідніші автомобілі на сьогодні, які довго не втрачають у ціні

Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…

21.11.2024

Renault готує дешевий електрокар, якому пророкують чималу популярність (фото)

Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…

21.11.2024