Торгова марка MG – Morris Garage – це заснований в 30-х роках у Сполученому Королівстві автомобільний бренд. Що цікаво, під час свого англійського минулого зірок з неба ця марка не хапала. А от коли права на MG викупив китайський автогігант SAIC – тоді в марки почалась нова епоха в історії. Хоча тепер до Туманного Альбіону продукція MG відношення немає, ми в AMPERCAR.com вирішили розібратися, чому навколо електрокару MG 4 утворився такий «хайп» і чи дійсно MG – це єдиний китайський (тепер уже) бренд, який варто сприймати всерйоз? Читайте далі.
MG 4 – це компактний хетчбек-електрокар, який випускається китайським автогігантом SAIC під маркою MG з 2022 року. Масові поставки на усі континенти світу, втім, розгорнулися вже в 2023-му. Варто сказати, що ця машина немов заполонила собою увесь глобальний ринок і найрізноманітніші його куточки – так блискавично і так успішно відбувся дебют електромобіля.
Отож, MG 4 є електромобілем і тільки. Формально, його можна віднести до категорії хетчбеків С-класу, бо його довжина (4287 мм), ширина (1836 мм) та висота (1504-1516 мм) відповідають цьому сегменту машин. Проте насправді він не зовсім схожий на Volkswagen Golf, Ford Focus чи Renault Megane, адже його електромобільна платформа і компоновка сильно впливають на пропорції та конструкцію у підсумку, відрізняючи MG 4 від класичних авто з ДВЗ.
За інформацією ampercar.com, в Україні «четвірка» від MG в базовій модифікації вартує ≈ 25 тисяч євро. Це буде комплектація STD, з електродвигуном потужністю 125 кВт та крутним моментом 250 Нм. Ємність батареї – 51 кВт*год.
Друга за «поважністю» комплектація – Luxury – вартує вже близько € 30 000. Заряджається така вже не за 8 годин, а за 6, тоді як ємність батареї становить 64 кВт*год. Потужність двигуна, до речі, також збільшена на 25 кВт. Обидві комплектації мають задній привід.
На вершині лінійки MG 4 – модифікація XPower. Без перебільшення можна сказати, що це «вовк в овечій шкурі». Тут потужність становить цілих 320 кВт, крутний момент 600 Нм, а привід – повний. Купити MG 4 XPower в Україні можна за ≈ €32 500.
Ми вже згадували, що виглядає MG 4 не так, як хетчбек з ДВЗ. Тут значно довша колісна база (2705 мм), доволі висока лінія даху, дуже плавний силует. Все це диктує електромобільна архітектура, бо MG 4 з самого початку розроблявся як 100%-й електрокар. Хтось скаже, що тут не вистачає тієї пропорційності ДВЗ-шних автомобілів, але з другого боку варто визнати – порівняно з Volkswagen ID3 «четвірка» від MG виглядає дуже стрімко і гармонійно.
Спереду MG 4 має оригінальний дизайн, так сказати остання стилістика марки MG. Лінія з розкосих фар головного світла немов передає свій імпульс в виштамповки передніх крил і дверей, що додає силуету стрімкості. Приховати електромобільний товстий профіль має на меті «бумерангоподібна» чорна зона внизу дверей – так машина має здаватися хоч трохи стрункішою. А от ззаду справжній вир хай-теку: задні ліхтарі утворюють справжню поличку, на яку можна поставити чашку чаю, а задній спойлер взагалі своєю подвійною структурою відправляє в нокаут! Хай там як, але запам’ятатися своїм дизайном MG 4 може!
Що ж, класний дизайн, особливо за мірками електрокарів, це вже великий плюс. Але чим в практичному плані може підкорити серце «четвірка»? Ми в ampercar.com будемо максимально відверті і скажемо прямо: тут ви не возитимете «купу зайвого металу» з собою. Як це зрозуміти? А от дивіться.
MG 4 це компактний хетчбек. Він не є надто високим, довгим чи неповоротким. Ви почуватиметеся зручно, маневруючи ним в місті у смузі, паркуючись у дворі чи заїжджаючи в гараж. Цього не можна сказати про левову частку електрокарів-кросоверів, які сьогодні є незграбними жирними і тяжкими грудами металу та електролітів. Задоволення від керування і просто легкого пересування містом вони забезпечити не здатні. А от маневрений і прудкий хетчбек – MG 4 – який ще й володіє яскравим дизайном, явно дасть вам відчути себе молодим та сповненим сил на тлі пенсіонерських кросоверів. Зручна для міста машина.
Разом з усім вище сказаним, вартує зазначити , що місця в салоні MG 4 – багато! Так, завдяки чисто електромобільній компоновці – а це величезна колісна база і, фактично, відсутність капоту – тут весь простір отримують пасажири. Тому можете не спішити аргументувати вибір кросовера простором в салоні – тут в електро-хетчбеку його купа. Об’єм багажника «четвірки» дорівнює 360 л. При складанні спинки утворюється рівна підлога і простір на 968 л.
Відчуттю «повітряності» інтер’єра MG сприяє також його легкий та мінімалістичний дизайн. Тут низьке торпедо, невисокий центральний тунель, малий екран приладової панелі… Це приємно. При цьому розмір сенсорного екрану системи мультимедіа – пристойний. А ще остання має низку фізичних клавіш, як і мультируль – про водія тут подумали!
Навіть в стандартній комплектації MG 4 має такі корисні функції, як адаптивний круїз-контроль і асистент руху в заторах, Apple CarPlay та Android Auto, бездротову зарядку, безключевий доступ та запуск двигуна. За щедрістю оснащення і за такої вартості MG просто не має рівних.
Всі MG 4 мають ідеальне розважування по осях 50:50. Привід для STD та Luxury – задній, а от ультимативний XPower сповідує формулу 4х4. А ще цікавий факт – електромобіль MG може буксирувати причіп вагою до 500 кг.
Базова комплектація STD передбачає батарею ємністю 51 кВт*год, яка дозволяє пройти без підзарядки 350 км за циклом WLTP. Прискорення до 100 км/год займає 7.7 с. Варіант Luxury – орієнтований на далекобійність – отримав батарею на 64 кВт*год, що збільшило запас ходу до 435 км! Хоча розгін «до ста» через тяжчу батарею ледь сповільнився і дорівнює 7.9 с. Максимальна швидкість для обох виконань становить 160 км/год.
Ну і на вершині гами – повнопривідна модифікація MG 4 XPower з батареєю на 64 кВт*год і запасом ходу 385 км. Це ультимативна версія «четвірки», просто драйв і динаміку: розгін 0-100 км/год займає лише 3.8 с, а «максималка» обмежена на позначці 200 км/год.
Якщо говорити про український ринок, то в лавах суперників для MG 4 виступають Nissan Leaf, завезені з Китаю Volkswagen ID3 і Honda MN-V, а також Hyundai Kona EV.
Volkswagen ID3, навіть якщо він буде привезений в стані нового, не матиме заводської гарантії. Найдешевший варіант буде вартувати біля $25 000, в салоні буде сенсорне управління майже всіма функціями, а зовнішній вигляд… Це просто «яйце»… Ще й величеньких розмірів. Страусине?
Hyundai Kona Electric не матиме тієї динаміки і форм-фактору, які є в MG 4, а ще коштуватиме мінімум 32 тисячі доларів і це за машину з розгоном до 100 км/год за 9.7 с. і запасом ходу 305 км. Про все інше можна вже не говорити, як то кажуть.
Nissan Leaf взагалі не конкурентно спроможний. За $34 000 ви отримуєте електрокар із запасом ходу 270 км і з батареєю без системи термоменеджементу. Рівень оснащення і дизайн інтер’єру – також в повному прольоті. У цьому випадку краще вже придбати пригнаного з КНР седана Nissan Sylphy з аналогічною технікою, але з незначним пробігом. То він вартуватиме хоча би ≈ 20 тис. доларів.
Звісно, і ця машина має свої мінуси. Наприклад, оглядовість назад через відносно невелику площу засклення ззаду трошки утруднена. Якість матеріалів оздоблення салону також видає приналежність бренду до категорії бюджетних автомобілів. Наприклад, «шкіряні» сидіння у виконанні Luxury відверто дешево сприймаються. Чи обшитий замінником підлокітник – аналогічно. Пластмаса в салоні хоч і достатньо якісна, але сприймається як більш дешева у порівнянні з продукцією європейських чи японських брендів. Зрештою за інформацією ampercar.com об’єм багажника та шумоізоляція також не є найсильнішими сторонами електричного хетчбека MG.
Тому що тут принципово відрізняється підхід до створення автомобілів. Замість типово китайського «аби було, продамо дешево» тут працює гасло «максимально сильне співвідношення ціна/якість». Це можна зрозуміти, дивлячись на географію поширення даного китайського бренду: окрім країн Азії до його ринків збуту належать також ЄС, Англія, Швейцарія, Норвегія та Ісландія, а ще Австралія і Нова Зеландія. Ба більше, на теренах цих заможних країнах напрочуд тепло відгукуються про продукцію марки MG, мовляв наскільки все доброчесно зроблено і за такі малі гроші! І це правда.
Це дуже гарно репрезентує рейтинг з безпеки найновіших автомобілів MG – навіть сучасні найжорсткіші тести Euro NCAP моделі «Morris Garage» проходять відмінно (5 зірок). Власне, це і є один з головних ключів до побудови репутації серед європейського споживача.
Отож, на виході маємо результат: якщо ви плануєте придбати новий електромобіль в Україні, а використовувати його будете переважно в місті (бо це електромобіль), то більш раціональної покупки за MG 4 ви не знайдете. Тут вам і сучасні технології, і відмінні технічні характеристики, і першокласна безпека, і зручний та практичний форм-фактор. І все це за максимально демократичну ціну + щедра заводська гарантія. Конкуренти? Їх немає.
Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…
Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…
Від початку війни чимало українських водіїв виїхало до Польщі. Однак, звикнувши до відносно м'яких ПДР…
Модельний ряд Lexus LX 2025 доповнив новий потужний флагман — модифікація 700h. Її вперше показали…
Новий кросовер від Mitsubishi стане гідним суперником Toyota RAV4 у доступному сегменті. Автомобіль матиме просторий…
Tesla продовжує радувати своїх шанувальників: у оновленій Model 3 Long Range AWD з'явилася функція Acceleration…