Нова платформа дозволить XPeng збільшити швидкість зарядки електромобілів у півтора рази
Цього тижня китайська марка XPeng представила електричне купе-кросовер G6, яке базуватиметься на новій платформі SEPA 2.0. Вона ляже в основу всіх нових моделей цієї марки, запланованих до виходу на ринок у найближчі три роки. Крім інших переваг, платформа дозволить збільшити швидкість заряджання тягової батареї електромобіля на 50%.
Модульне компонування машин на основі платформи, за даними Electrek, дозволить XPeng створювати електромобілі з довжиною колісної бази до 3200 мм включно, а тому SEPA 2.0 може використовуватися для конструювання досить великих транспортних засобів типу мінівенів та пікапів. Час розробки нових моделей сам по собі скоротиться на 20%, що дозволить швидше виводити їх на ринок.
Уніфікація вузлів та агрегатів усередині платформи дозволить одночасно скоротити собівартість виробництва електромобілів, до 80% елементів може бути одночасно використано різними моделями. Програмні платформи XPeng також еволюціонуватимуть синхронно. В результаті ефективність розробки систем активної допомоги водієві збільшиться на 30%, витрати на адаптацію програмного забезпечення знизяться на 85%, а витрати на адаптацію голосового помічника впадуть на 50%. В результаті голосовим помічником зможуть наділятись навіть відносно недорогі моделі електромобілів.
Платформа SEPA 2.0 передбачає використання силових компонентів на основі карбіду кремнію, що в поєднанні з бортовою напругою 800 дозволяє скоротити час заповнення заряду акумулятора в півтора рази. Розширене застосування алюмінієвих деталей у конструкції кузова зі збільшенням жорсткості на кручення на 83 % дозволяє знизити масу на 17 %, що сприятливо позначається як у безпеці, і на дальності ходу електромобіля. Зниження центру ваги покращує керованість машини.