Nissan готує дешевий електричний спорткар для молоді

Важко повірити, що минуло 10 років відколи Nissan представив на Токійському автосалоні як концептуальний спортивний автомобіль IDx початкового рівня з версією Nismo на додачу. З того моменту жодних ознак серійної версії немає. Проте, є надія, що одного разу згадана модель буде випущена, особливо, якщо врахувати заяву, зроблену керівником відділу планування продукції компанії Іваном Еспінозою в інтерв’ю журналу Top Gear.

«Залежно від того, який момент часу ви візьмете, у нас завжди був GT-R, у нас завжди був Z, і у нас завжди була машина початкового рівня – або гарячий хетч на кшталт Pulsar, або ще щось там [за цією ціною та продуктивністю]. І це те, чого нам сьогодні не вистачає. Це [ціна та продуктивність] крапка», – сказав Еспіноза.

Що стосується форми, яку він набуде, він припустив, що це не буде «гарячий хетчбек», як Pulsar минулих років. Це має бути “менший за розміром електричний спортивний автомобіль” і “трохи більш доступний”, орієнтований на клієнтів віком від 20 років. Щоб залучити таку молоду аудиторію, Еспіноза сказав, що автомобіль має бути «захоплюючим та привабливим в управлінні», одночасно пропонуючи версію Nismo.

Здавалося б, Nissan хоче створити електричного конкурента для таких моделей, як Toyota GR86, Subaru BRZ та Mazda MX-5 Miata. Однак легше сказати, ніж зробити, оскільки запуск спортивного автомобіля початкового рівня означатиме, що він повинен буде коштувати дешевше, ніж найдешевший Z, доступний за ціною від 43 305 доларів. Електричний спорткар вартістю менш як 40 000 доларів зараз здається нездійсненною мрією, враховуючи, що навіть найдешевший GR86 сьогодні коштує майже 30 000 доларів.

Японські конкуренти також подумують про гібридні та електричні автомобілі: на Japan Mobility Show відбулася прем’єра Honda Prelude, Mazda Iconic SP та Toyota FT-Se. Компанія Nissan була присутня на виставці зі своїм власним ефектним концептом Hyper Force, який став вікном у неминуче електричне майбутнє GT-R.

Ще у вересні 2021 року віцепрезидент Nissan Design Europe Метью Вівер поділився своєю роботою над гіпотетичним відродженням Silvia. Незабаром від японського журналу Best Car надійшла інформація про те, що електричне відродження заводської таблички відбудеться вже в 2025 році.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело electrek.co